Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

Cestování v každém věku

Oslavili jste už 50. narozeniny? Možná jste sfoukli dortových svíček ještě o trochu více, nicméně věk by neměl být žádnou překážkou pro vaše poznávací i pobytové cesty. Pokud cestujete rádi nebo jste se vždycky chtěli někam podívat, ale nebyl na to zatím ten správný čas, právě pro vás jsou navržené zájezdy pro seniory. Ať už se chystáte na přechod pohoří, na objevování starověkých i novodobých památek, na cestu do exotických krajin nebo do osvědčených středomořských letovisek, zpestřete si cestu zajímavými výhodami, které cestovní kanceláře nabízí. Pokud jste ještě magické hranice 55 let nedosáhli, nechte se inspirovat nabídkou zájezdů jako zajímavý dárek rodičům či prarodičům.

Dotované zájezdy do všech koutů světa

Životní styl lidí po padesátce se poslední dobou radikálně změnil a aktivní způsob života je to nejlepší pro zachování pevného zdraví a vitality. Specializované zájezdy tak rozlišují pobyty pro klienty nad 55 let, nad 60 let a nad 70 let. S přibývajícím věkem občas přichází vyšší nároky na komfort. Řešením je připlatit si za lepší služby anebo zvolit takový zájezd, který se všemi úskalími počítá. Dotované zájezdy pro seniory často nabízí nadstandardní služby ještě levněji než běžné zájezdy. Samozřejmostí bývá stravování all-inclusive a letecká doprava jen o něco málo dražší než autobusová. S dotovaným zájezdem se můžete vydat například na Kypr, do letovisek Černé hory, na bulharské pobřeží, do Turecka nebo do Řecka. Prolistujte katalogem a vyberte si zlevněný zájezd na míru.

Zvolte si zájezd přesně na míru

Hlavní sezóna pobytových zájezdů pro seniory připadá na jaro a na podzim, kdy jsou v letoviscích příjemnější teploty a méně lidí. Samozřejmě si můžete vybrat zájezd i v hlavní turistické sezóně. Za odpočinkem se jezdí na Makarskou riviéru, na Azurové pobřeží, do Kalábrie i do Andalusie. V rámci pobytových zájezdů jsou nabízeny fakultativní výlety a bohatý výběr z wellness programů i masáží. Skvělý zájezd zažijete také v některých z evropských lázeňských měst. Užijte si příjemnou relaxaci na Slovensku, v Maďarsku nebo kousek od hranic v Německu. Domů se vrátíte jako znovuzrození. Poznávací zájezdy jsou naopak zaměřeny spíše na zážitky a objevování světových zajímavostí. Nemusíte se ničeho obávat, do tohoto dobrodružství se s vámi pustí jen vaši vrstevníci. Je na čase konečně poznat krásy Kavkazu, vypravit se až na samý jih Španělska nebo naopak na daleký sever za polární kruh v Norsku. Letecké zájezdy vám představí oheň i led na Islandu, stále rozkvetlé rostliny na Madeiře i zajímavé Azorské ostrovy.

Dovolená pro seniory rozhodně není nudná

Nebojíte se pohybu? Pro aktivní cestovatele jsou připraveny zájezdy zaměřené na horskou turistiku a další pohybové aktivity. Tempo výprav je přizpůsobeno všem členům, proto může vyrazit každý podle svých možností. Takovéto zájezdy nabízí vždy alternativu odpočinku u moře nebo v bazénu, pokud se vám některý den nebude chtít nazouvat pohorky. Vyzkoušejte jógu v Sardinii, projděte si pěšky Tenerife, pojďte si zacvičit v Albánii nebo se projít Pyrenejemi. V rámci zájezdů pro seniory máte možnost objevovat také exotické končiny. Není třeba se obávat jazykové bariéry ani toho, že se někde ztratíte, poněvadž jsou pro vás nepřetržitě zajištěny služby delegáta. Nad rámec běžného zájezdu se často můžete těšit také na uvítací přípitek, tematické procházky nebo promítání dokumentů. Podobných výhod si mohou užívat i mladší účastníci, ovšem za příplatek. Co všichni vidí na buddhismu? Proč to nevyzkoušet na vlastní kůži v Thajsku a Vietnamu? Dalším ze symbolů Asie je také Japonsko a o mnoho méně známý a tajemný je zase Omán. Na opačné straně planety na vás čekají nedořešené záhady peruánských indiánů, tango a samba v Argentině nebo středobod světa New York či romantické San Francisco.

Objevujte celý svět s poznávacími zájezdy pro 55+

Prožijte dovolenou poznáváním různých koutů světa. Proč si nevychutnat sklenku vína po procházce pařížskými uličkami, obdivovat strukturu Kolosea v Římě, vplout do živých ulic kosmopolitního Londýna nebo se zaposlouchat do španělské kytary v Barceloně. Mezi nejoblíbenější poznávací cesty patří právě poznávání evropských kulturních center a také letecké zájezdy do Istanbulu. Nečekejte rychlý sled klasických poznávacích zájezdů, které se snaží ukázat co nejvíce, připravte se naopak na poznávání do hloubky za pohodového tempa přizpůsobeného všem. Můžete se těšit na návštěvu hlavních památek obohacenou o piknik, kulturní zážitky, návštěvy vystoupení nebo romantické plavby po tamních řekách.

Obavy z věku hoďte za hlavu a užijte si vaši dovolenou naplno, ať už se vydáte k moři, do hor, za památkami nebo za exotikou.

Další články