Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

Hyde Park Winter Wonderland – říše divů v Londýně

Chystáte se na předvánoční výlet do Londýna, plánujete nákupy vánočních dárků na Oxford Street nebo vás ještě letos čeká služební cesta? Nechte se inspirovat a zastavte se na chvíli v barevném světě plném lákavých atrakcí, který od roku 2007 každoročně vyrůstá v britské metropoli. Winter Wonderland se stal postupem let symbolem londýnské vánoční atmosféry. Na jednom místě najdete přes 80 stánků s hračkami, šperky, dekoracemi a dalšími výrobky, více než 100 zábavných atrakcí, kluziště, ledový svět, působivá vystoupení, výborné jídlo i pití a dokonce i bavorskou vesničku. Magický svět otevřel své brány 22. listopadu a fungovat bude až do 6. ledna. S výjimkou Štědrého dne je otevřeno denně od 10 hodin ráno do 10 hodin večer.

Winter Wonderland pro všechny generace

Ve Winter Wonderlandu si přijde na své opravdu každý. Do areálu se dostanete zcela zdarma a platí se až vstup na jednotlivé atrakce nebo vystoupení. O víkendech bývá o Wonderland obrovský zájem, poněvadž se sem tradičně sjíždějí Londýňané, Britové ze všech koutů země i zahraniční turisté. Ve všední den zde bývá o poznání klidněji. Vybrané atrakce jsou dokonce tak oblíbené, že organizátoři doporučují objednat si vstupenku předem na internetu. Velmi populární je bruslení na kluzišti pod otevřeným nebem i neskutečná iluzionistická a kaskadérská vystoupení Cirque Berserk – letos s podtitulem Inferno. Mezi největší hity patří rozhodně také Magical Ice Kingdom (magické ledové království) plné ledových soch – letos s podtitulem The Secret Forest (Tajuplný les). Milovníci adrenalinu by si neměli nechat ujít sérii horských drah a klidnější povahy mohou shlédnout téměř celý pohádkový areál i Hyde Park z obřího kola, na kterém se můžete pohodlně usadit a nechat se vynést vzhůru do oblak.

Winter Wonderland
Winter Wonderland Hyde Park
Winter Wonderland London

Vánoce 2018 přináší do Wonderlandu nové atrakce

Letošní ročník představuje nejlepší a nejpestřejší program, jaký byl zatím představen. Mezi nejžhavější novinky tohoto roku patří krasobruslařské vystoupení Peter Pan on Ice, interaktivní zábava pro nejmenší Teletubbies Christmas Show, nejvtipnější standupová vystoupení v Comedy Clubu nebo exkluzivní Ice Sculpting Workshop (kurz tesání soch z ledu). V areálu se můžete zahřát ve speciálním kině, kde se koná v několika sálech představení The Snowman, které vás doslova vtáhne do děje. V rámci bavorské vesničky si nenechte ujít útulný Bar Hütte, kde se míchají vynikající vánoční koktejly a zaručeně se pobavíte u vánočního karaoke. K jídlu se podává pizza z kamenné pece a vynikající sladké dezerty. Výborné jídlo za rozumné ceny seženete v celém areálu Wonderlandu, jistě si vyberete z nabídky různých kuchyní – britské, východní, mexické, masité i veganské. Na prozářených vánočních trzích nesmí chybět ani voňavé horké nápoje jako punč, svařené víno nebo horká čokoláda.

Tipy pro návštěvu Hyde Park Winter Wonderlandu

Srdce londýnského vánočního života se nachází v těsné blízkosti Oxford Street, nejlépe se k Wonderlandu dostanete krátkou procházkou od zastávek metra Green Park, Victoria a Paddington. Do výšky čnící atrakce a velké kolo nelze přehlédnout. O víkendech prozradí areál také fronta lidí čekajících na vstup, takže pokud preferujete spíše menší počet návštěvníků, zastavte se zde raději ve všední den. Vzhledem k množství atrakcí, vystoupení, výstav a stánků je lepší vyhradit si na návštěvu několik hodin. Jednotlivá představení trvají většinou v rozmezí 45-60 minut, na ledovou výstavu se doporučuje alespoň 30 minut, bruslení je omezeno 50 minutami, jízda na ruském kole vám zabere zhruba 15 minut a na dalších atrakcích strávíte přibližně 10 minut. Pokud si nezakoupíte VIP vstupenku na atrakce, je třeba počítat také s delšími čekacími dobami ve frontách. Pro návštěvu Wonderlandu se doporučuje vzít si teplejší oblečení, abyste si mohli naplno vychutnat vše, co přináší. Například v hale, kde jsou vystavovány krásné ledové sochy v životní i nadživotní velikosti, je permanentně udržována teplota -10 ˚C. Stejná teplota je také ve velmi populárním Ice Baru, kde jsou z ledu nejen stoly a židle, ale také skleničky. Kromě neskutečných zážitků, drobných dárečků a gastronomických lahůdek si z Wonderlandu můžete odvézt také speciální upomínky na váš pobyt.

Předvánoční Londýn nabízí nejen krásnou výzdobu, dechberoucí silvestrovskou show a kvalitní nákupy, ale také zářivý svět, pravou vánoční atmosféru, nekonečnou zábavu a skvělý gastronomický zážitek v Hyde Park Wonderlandu. Enjoy!

Další články