Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

Kam na dovolenou v listopadu?

Kam na dovolenou v listopadu?

Pozdně podzimní termíny jsou výhodné pro exotické zájezdy a zájezdy k teplým mořím. Pojeďte se ohřát do subtropů nebo na tropické pláže. Celoročně příjemnou teplotu zažijete na Kanárských ostrovech, kde mimo koupání v moři lákají i sopečné vrcholy v čele s nejvyšší horou Španělska Pico de Teide. V jižní části panují teploty spíše na koupání (až 28 stupňů) a sever je vhodnější spíše pro turistiku nebo surfing. Celoroční jaro láká na krásný zelený ostrov Madeira. Krásná příroda, adrenalinové výzvy i značené treky čekají právě na vás. Středozemní moře pomalu chladne, nicméně krásnou dovolenou stále můžete zažít na Maltě, kde se teploty pohybují okolo příjemných 20 stupňů nebo na egyptském či tuniském pobřeží. Do Afriky míří lidé také za nádhernou přírodou a divokými zvířaty v Keni, Mozambiku či Namibii. V těsném sousedství s Evropou stojí za návštěvu také Maroko s překrásnými místy s orientální atmosférou – zavítejte do Marakéše, obdivujte modré město Chefchaouen nebo na místních trzích nakupte nezvyklé dárky. Ohřejete se i v oblíbených Spojených Arabských Emirátech, kde se na jednom místě snoubí přepych s chudobou a poušť s městem. V období listopadových plískanic se pořádá také mnoho zájezdů do Karibiku, ať už na barevnou a svéráznou Kubu, roztančenou Jamajku, sladký Martinik, tajuplnou Dominikánskou republiku nebo luxusní Barbados či Curaçao. Krásné počasí (mimo sezónu hurikánů) panuje na Floridě a pestrobarevnou hru podzimu uvidíte v amerických národních parcích.

První vločky otevírají lyžařská střediska

Na alpských ledovcích se lyžařská sezona rozběhla již naplno a další střediska s klesající teplotou otevírají své sjezdovky. Naplánujte si lyžařský zájezd už v listopadu a vyhněte se největším náporům lyžařů. V nabídce zájezdů si můžete vybrat z nejoblíbenějších i méně známých destinací. Inspirujte se některými tipy na skvělá, dosud neobjevená, místa na sjezdové lyžování. Zrelaxujte svoji mysl klidném švýcarském údolí Val d’Anniviers s výhledem na vrcholky Matterhorn nebo Obergabelhorn, kam se snadno dostanete z dobře známých středisek Zermatt nebo Verbier. Další skrytý klenot najdete v Champoluc v Itálii, který leží jen hodinu cesty od Turína. Mimo nejnavštěvovanější turistické destinace leží také rakouský Warth-Schrocken, kde se projedete na desítkách kilometrů klidných svahů. V Rakousku objevíte také rezort Hochkoenig obklopený typickými vesničkami a zasněženými lesy. Odvažte se vydat na nová zajímavá místa. Mezi zájezdy samozřejmě můžete vybírat také ze známých destinací jako Kaiser Brixental, ledovec Stubai, rodinný areál Flachau nebo Tiroler Zugspitz Arena.

Vydejte se na luxusní plavbu za nejvýhodnější ceny

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké by to bylo plavit se po moři, poznávat nová místa a zároveň si užívat pohodlného zázemí? V listopadu se koná mnoho druhů plaveb na velkých luxusních lodích. Zúčastnit se můžete také tzv. přemisťovacích plaveb (repositioning cruises), kdy společnosti potřebují přepravit lodě na jiný konec světa a ceny takového zájezdu jsou mnohem nižší. V listopadu se na moři jezdí zejména na okružní plavby. Vydejte se na pár dní okolo Havaje, poznejte klenoty na pobřeží Řecka a Chorvatska, probrázděte celý Karibik pod námořnickou vlajkou nebo se plavte napříč Atlantským oceánem. S lodí také můžete vyrazit od Kanárských ostrovů k Maroku anebo obeplout celé Středomoří.

Zažijte dušičkovou atmosféru ve světě

Začátek listopadu bývá protknutý pochmurnou atmosférou, světélky svíček a všudypřítomným spadaným listím. Svátek zemřelých se slaví po celém světě a lidé vzpomínají a oslavují různými způsoby. Objevte kouzlo veselých oslav s cukrovými lebkami v Mexiku nebo se vydejte bát na strašidelné halloweenské oslavy v Německu, Velké Británii či Severní Americe. V rámci latinskoamerické kultury poznáte pozitivní náhled na svět na druhém břehu, během oslav uvidíte barevné průvody, roztančené kostry a ochutnáte typické cukroví. Smrt k životu patří a Mexičané si tento svátek velmi užívají. Na hřbitovy vyráží společně, vyzdobí hroby a poobědvají společně se svými předky. Listopadové zájezdy do Mexika jsou většinou spojené právě s účastí na nezapomenutelných oslavách. O mnoho ponuřejší jsou tyto svátky v Evropě. Spojte svou cestu do New Yorku, Londýna nebo Paříže se zážitkem, který vám nažene husí kůži. Tematické zájezdy vás vezmou do Disneylandu (vhodné pro děti), Frankensteinova hradu v Německu (vstup až od patnácti let) nebo na tradiční průvody jinde ve světě.

Evropské destinace, lázně i aktivní dovolená

Podzim v evropských destinacích bývá perfektním obdobím pro poznávání památek nebo prozkoumávání historických měst. O dost příjemněji než v létě je v řeckých Athénách, italském Římě, španělské Seville i portugalském Lisabonu. V Jižní Evropě se můžete připojit také k některému z trekingových zájezdů a projít některé známé trasy bez toho, aby se do vás opíralo žhavé slunce. Na podzim se také začínají více plnit lázeňská města, například termální lázně v Maďarsku a na Slovensku. S poznávacími zájezdy bývají také spojené návštěvy příhraničních lázní v Německu a Rakousku. Na aktivní dovolenou zvou v listopadu kryté atrakce – německý aquapark Tropical Islands či rakouské lanové parky. Všechny zájezdy seženete ještě levněji v nabídkách Last Minute nebo ve speciálních slevových nabídkách. Těšíme se na vás.

Další články