Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

Kam na prodloužený víkend?

V dnešní době neomezených možností, zájezdů na míru a nízkonákladových letů je možné strávit prodloužený víkend naprosto kdekoliv. Vydejte se s přáteli, rodinou nebo sami vstříc novým dobrodružstvím za hranicemi naší země. Sváteční dny i prodloužené víkendy v dubnu, květnu nebo červenci jsou jako stvořené pro výlet za poznáním, turistikou nebo odpočinkem. Přilehlé hory nabízí kvalitní skiareály, skvěle značené cyklostezky i promyšlené turistické trasy. Během pár hodin spočinete v maďarských, slovenských či německých lázních a s dětmi se podíváte do aquaparku i Legolandu. Za víkend perfektně poznáte krásy evropských metropolí nebo se můžete vydat po stopách historie za gotickými katedrálami, románskými hrady, renesančními zámky, vojenskými bunkry a významnými historickými místy. Pokud vám nákupy v Londýně, horký punč na sjezdovce v Söldenu, prohlídka Krakova a solných dolů ve Wielicze či výhled na tatranské hřebeny znějí lákavě, je na čase zamluvit si ten správný zájezd.

Letecká oddychovka mimo Evropu

Díky častým leteckým spojením si prodloužený víkend užijete i mimo Evropu. Během zájezdu do Kapského města se ocitnete v realitě Jižní Afriky, příjemných teplotách a krásné přírodě. Hodinky si posunete pouze o hodinu dopředu a vychutnáte si tak exotickou zemi bez pásmové nemoci. Odpočinete si v pěkném městě s řadou muzeí i sportovním vyžitím. Pokud hledáte akčnější zážitek než jen výstup na dominantní stolovou horu, vyzkoušejte nezapomenutelný paragliding, surfování nebo potápění. Podobný víkend nabízí Kapverdské ostrovy. Mimo Evropu se snadno dostanete také přeletem do Istanbulu, kulturního města, které odedávna tvoří most mezi Evropou a Asií. Historická architektura v čele s chrámem Hagia Sofia, tradiční bazary, čilý ruch i překrásné mešity vás přenesou daleko za hranice všedních dní.

Romantika s nádechem objevování

Prodloužený víkend pro dva je dokonalý způsob, jak strávit společný čas, více se poznat a zažít nezapomenutelné zážitky. Mezi romantickými zájezdy drží primát kouzelná Paříž společně s Benátkami a Římem. Ve dvou si krásně užijete nejen skvělou atmosféru měst, ale zejména společné chvíle nad výtečnou večeří, ve vířivce, na pláži či v tichu hor. Přímé lety vás přenesou do španělského Alicante na paellu, na řecké ostrovy za sluncem, do Chorvatska za průzračným mořem nebo na malebná Plitvická jezera, stejně jako na sever do pravé finské sauny a za soby. Společně můžete strávit nezapomenutelné chvíle také v luxusním provedení během pobytu ve Spojených Arabských Emirátech. Dubaj i Abu Dhabí jsou proslulé moderní architekturou, exkluzivním přístupem, všudypřítomným pozlátkem i četnými kuriozitami. Netradiční zážitek může být také jarní Holandsko prozářené všemi barvami tulipánů okolo Amsterdamu, návštěva Draculova hradu v Transylvánii nebo divoký karneval na Tenerife.

Několik tipů kam na prodloužený víkend s dětmi

Podělte se o radost z cest i s nejmladšími členy rodiny. Prodloužený víkend může být zajímavé zpestření i motivace k dalším dobrodružstvím. Hned v sousedním Rakousku se nabízí horské městečko Hallstatt s velkým jezerem obklopeným panenskými vysokými horami. V jezeře je možnost koupání nebo půjčení loďky a v okolí jsou četné solné doly i jeskyně (Mamutí, Ledová) na prozkoumávání. Odvážnější děti se s vámi vydají i do tamní kostnice. Pro děti jsou pěkné i termální lázně na Slovensku či v Maďarsku, dovádění v bazénech a na skluzavkách mohou prokládat procházkami i lovem na kešky. Vodní živly rozhodně zaujme obrovský německý aquapark Tropical Islands nedaleko Berlína, kde lze strávit celý víkend. Ubytování je zařízeno přímo ve stanech na pláži, komplex nabízí i vynikající stravování a vy se můžete celou dobu naplno věnovat svým ratolestem na prolézačkách, tobogánech, balonech a dalších atrakcích. Máte-li doma milovníka stavebnice Lego, vyrazte všichni do dánského nebo britského Legolandu. Zábava je zaručena i pro dospělé. Pro mnoho filmových fandů je zase splněným snem Disneyland, magický svět, který otevírá své brány nedaleko Paříže. Do Londýna za Harrym Potterem míří již trochu starší příznivci filmů i knížek. Vstupte do pestrého světa Warner Bros Studia v Londýně, projděte se po škole čar a kouzel v Bradavicích, nakupte si v Prasinkách, prozkoumejte kulisy filmu a užijte si krásný prodloužený víkend.

Další články