Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

Tipy, kam vyrazit na eurovíkend

Co vám může takový eurovíkend nabídnout? Časově nenáročná varianta cestování vám představí intenzivní formou ty nejzajímavější části Evropy. Mezi nejvyhledávanější destinace patří zejména evropské metropole, kam lidé směřují za památkami, muzei, kulturou i gastronomií. Nenechte se však limitovat pouze městy. Na příjemný eurovíkend můžete vyrazit také k moři, do přírody nebo do lázní. Jednotlivé cesty jsou plánované tak, aby je bylo možné stihnout za prodloužený víkend nebo jen za sobotu a neděli. Časová úspora je doplněna také finanční dostupností. Absolutní většina zájezdů se pohybuje v rozmezí od několika stovek po několik tisíc korun. Těšit se můžete na pestrý program, který bývá díky své povaze flexibilní a přizpůsobí se vašim představám.

Kam vyrazit na eurovíkend?

Evropské vzdálenosti jsou v porovnání s jinými částmi světa relativně malé, což umožňuje bezproblémové cestování. Takový zájezd může být vhodným dárkem, který jste již dlouho hledali, příjemným překvapením pro partnera nebo jen malou odměnou pro vás. Mezi páry jsou oblíbené romantické eurovíkendy pod nasvícenou Eiffelovou věží v Paříži, v kavárnách historického Říma, na skrytých náměstíčcích v rušných Benátkách nebo pod Juliiným balkónem ve Veroně. Za nákupy se vyráží zejména do Londýna na Oxford Street, do Paříže na Champs-Elyseés či do Barcelony na Las Ramblas. V Drážďanech, ve Vídni, v Madridu, v Budapešti nebo v Berlíně jistě zavítáte do významných evropských muzeí a oceníte rozmanitou historickou architekturu.

Eurovíkendy u moře a v horách vám vlijí do žil novou energii

Pokud si po celém týdnu v práci nedokážete představit víkend strávený poznáváním města nebo se cítíte příliš unavení, zkuste zklidnit mysl a odpočinout si alespoň na pár dní u moře. Krátké zájezdy vám umožňují vybrat si způsob dopravy. Na slovinské i chorvatské pobřeží lze využít noční přepravu autobusem. Pro přepravu do vzdálenějších destinací je však nejlepší variantou letadlo. Koupání v moři ve Španělsku si zpestřete návštěvou katedrály Sagrada Familia v Barceloně, od Tyrhénského moře zamiřte do ulic Athén nebo prozkoumejte Lisabon na pobřeží Portugalska. Pro ničím nerušený pobyt jsou ideální ostrovy a malá střediska rozesetá na pobřeží Středozemního moře. Zaleťte si do AlicantePalerma či na Menorcu. Kvalitní odpočinek během víkendu nabízí také slovenské či maďarské termální lázně. Nechte se na chvíli rozmazlovat a hned se bude svět zdát v jasnějších barvách. Aktivní víkend naopak můžete strávit v bavorských Alpách nebo v Tatrách.

Vzduchem za poznáním - kam letět na eurovíkend?

Zájezdy s vlastní dopravou nebo autobusem mají nespornou výhodu v nižší ceně, nicméně zužují okruh nabízených destinací. Letadlo vás bez potíží dopraví i do vzdálenějších končin, dokonce až za hranice Evropy do Istanbulu nebo do Jeruzaléma Tel Avivu. Kam letět na eurovíkend se můžete inspirovat na našich stránkách. Za tři dny lze také alespoň nahlédnout pod pokličku přírodních krás na Islandu nebo posedět nad sklenkou vynikajícího vína v Portu. Letecky se vám rázem časově vyplatí zajet až na jih do Černé Hory, odvážit se do tajemných hradů v okolí Edinburghu nebo zavítat na druhou stranu Evropy k Černému moři.

Proč nevyrazit již tento víkend?

Pokud nemáte žádný plán na víkend, proč nevyrazit za poznáním? V nabídce jsou také last minute eurovíkendy. Cestu můžete podniknout hned zítra nebo pozítří. V ceně zájezdu je zahrnuta doprava, ubytování a často také jídlo i služby průvodce. Nemusíte se o nic starat, zařizovat, hledat nebo se stresovat, což je jedním z důvodů, proč jsou eurovíkendy tak populární. Na jaře a na podzim lákají historické metropole, v létě moře či jezera a v zimě se nechte očarovat kouzelnou atmosférou vánočních měst. Vydejte se s přáteli objevovat Evropu po kapkách, získat zajímavé fotografie, poznat se s podobně naladěnými lidmi a obohatit svůj život o pestré zážitky i nové informace. Příjemný eurovíkend vám poslouží také jako inspirace pro další cesty do navštívené destinace.

Další články