Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

Luxus i dobrodružství na okružních plavbách

Na okružní plavbu (neboli cruise) není nutné mít našetřené statisíce. Cestu luxusní lodí si můžete užít za běžnou cenu, kterou utratíte za dovolenou. Zároveň poznáte mnoho zajímavých míst v různých státech, aniž byste museli každý den znovu balit kufry a přejíždět do jiného hotelu. Pokud se do přístavu vydáte po vlastní ose, lodní společnosti vám nabídnou zpoplatněné hlídané parkoviště přímo v přístavu nebo svoz z přilehlých letišť. Na palubě lodi cestují klienti z celého světa, proto jsou běžnými dorozumívacími jazyky angličtina, němčina, případně italština a španělština. Mnoho cestovních kanceláří však často zajišťuje autobusovou (BusCruise) či leteckou (FlyCruise) dopravu až k místu nalodění a vylodění. Často jsou v ceně i služby českého delegáta na palubě, čímž odpadají starosti s cestou a dorozumíváním se na palubě. Delegát organizuje informační schůzky, pomůže vám s otevřením lodního účtu, poskytne překladatelské služby, upozorní na zajímavé aktivity i fakultativní výlety během plavby, vysvětlí systém stravování, vyrovnání účtu i vylodění. Vy se pouze můžete nechat unášet pohledem na modré nekonečno a těšit se na další mezipřistání.

Co vás čeká na palubě?

Okružní plavby lodí zpravidla zahrnují plnou penzi nebo all-inclusive stravování. Snídaně a oběd se podávají formou švédských stolů a večeři si pak vybíráte z připravených menu. Některé nápoje jsou zahrnuty v ceně zájezdu, jiné se pak připisují na váš lodní účet. Na lodi fungují bezhotovostní platby (v případě dalších nápojů, fitness programů nebo fakultativních výletů), které platíte lodní kartou. Otevřený účet na lodní kartě vyrovnáte až před samotným vyloděním. Hned při výběru zájezdu se rozhodujete, která kategorie plavby vám bude vyhovovat. Na výběr jsou klasické zájezdy se standardní kajutou, kajuty s balkónem, cesty s fitness programem, nadstandardní cestování v apartmánech s uvítacím balíčkem, neomezený přístup do wellness atp. Jednotlivé lodní společnosti mají naplánovaný rozvrh zastávek v přístavech, kdy ráno zakotvíte a máte celý den na objevování krás a památek daného místa. Večer loď zvedne kotvy a zaveze vás do dalšího přístavu. Někdy jsou přejezdy delší, ale ani tak se na palubě nudit nebudete. Neustále je pro hosty připraven animační program, můžete si zaplavat v bazénu, odpočinout si v sauně, zajít na masáž nebo do wellness centra, zaběhat si na horní palubě, zúčastnit se lekcí jógy či fitness, využít opalovacích lehátek, zajít na diskotéku, do kasina nebo se odreagovat na simulátoru F1. Nákladnější plavby nabízí i divadelní představení nebo koncerty. Vyrazte s celou svou rodinou – děti do 18 let mají celý program často zdarma nebo s výraznou slevou.

Dovolená na lodi ve Středomoří

Mezi nejoblíbenější plavby patří ty za krásami a historií Středomoří. S letní dovolenou nebo prodlouženým víkendem lze spojit tří až pětidenní ochutnávku španělsko-francouzsko-italské plavby se zastávkami v  Barceloně, Ajacciu nebo Civitavecchii, na které zjistíte, zda je tento druh dovolené pro vás či nikoliv. Obvykle plavby trvají mezi deseti a čtrnácti dny. Luxusní výletní lodě vás vezmou do vybraných lokalit, kde uvidíte to nejlepší z pobřeží Středozemního moře. Na palubě vás čeká vynikající kuchyně, kterou pak na pobřeží doplníte o tradiční lokální chuťovky. Plavby začínají většinou ve Španělsku, kde si prohlédnete Gaudího Barcelonu, Malagu, Valencii a Baleárské ostrovy nebo v italských Benátkách či Civitavecchii. V Itálii pak nemůžete minout Janov, Pisu se známou věží, historickou Florencii, město všech měst Řím ani krásnou Neapol. Odtud se plavby ubírají do sladké francouzské Marseille, filmového města Cannes a monackého ráje kasin Monte Carla. Dobře známé pobřeží Chorvatska uvidíte z výletní lodi úplně jinak. Možná jste někdy takovou loď z dálky zahlédli, a teď jste pozorovatelem malých ostrůvků a příjemných malých městeček právě vy. Některé plavby pokračují ještě dále na východ do Řecka a Turecka. Právě listopadové zájezdy vám umožní projít si Athény bez davů dalších lidí a spalujícího slunce nad hlavou. Istanbul je zase město, které vás naprosto uchvátí svým krásným historickým centrem a kulturní rozmanitostí. Vždyť už odedávna sloužil jako spojující most mezi východem a západem.

Okružní plavby po Karibiku i kolem světa

Chtěli byste zažít pocit dobrodruhů, kteří po dlouhých dnech spatří na obzoru zemi? Právě pro vás jsou transatlantické plavby na luxusních lodích mezi Evropou a Amerikou. Dvakrát do roka můžete cestovat za velmi výhodné ceny, protože lodní společnosti převáží lodě právě ze Středomoří do Karibiku a naopak. Byla by škoda poznat pouze jednu část karibské oblasti, když máte možnost ji na výletní lodi projet celou. Na své plavbě zavítáte do Miami, na Kubu, Jamajku, Dominikánskou republiku, Martinik, Barbados a spoustu dalších míst, o kterých jste doposud jen četli v katalogu. Po většinu roku zde panuje příjemné klima, proto si cestu užijete, ať už na horních palubách lodi nebo na místních plážích s kokosovým nápojem v ruce.

Plavba lodí kolem světa i vánoční oslavy na palubě

Netradiční plavby se pořádají také podél pobřeží USA, v Tichém oceánu nebo i v Severní Evropě. Na obohacující cestu kolem světa se můžete vydat, pokud nemáte hluboko do kapsy a příliš nabitý program. Na jednotlivých zastávkách budete objevovat kořeněnou Indii, čajový Cejlon, zelené Filipíny, tajuplnou Čínu, moderní Hongkong, barevné Japonsko, vyprahlou Austrálii, překrásný Nový Zéland, incké Peru, prosluněné Mexiko, západní pobřeží USA, Karibik i evropské klenoty. Na lodi můžete ještě letos dokonce oslavit Vánoce a Nový rok. Na těchto slavnostních plavbách je připraven speciální program a oslavy, které ve vás budou ještě dlouho rezonovat. Poslední místa na listopadové a prosincové plavby se ještě dají sehnat v režimu Last Minute. Cesty lodí jsou oblíbeným zpestřením dovolené, zájezdy na příští rok naleznete v čerstvé aktuální nabídce.

Další články