Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

Lyžařská sezóna 2018/2019 právě začíná

Letní dny pomalu přechází do chladnějšího podzimního počasí a na nejvyšších vrcholcích začínají poletovat první vločky sněhu. Letošní horké prázdniny a dlouhotrvající babí léto posunulo začátek evropské lyžařské sezóny, nicméně výše položená střediska již ohlásila start zimní sezóny. Nabruste hrany, zkontrolujte vázání a vyrazte s námi na nejkvalitnější evropské sjezdovky. V nabídce naleznete osvědčená střediska v Rakousku, Itálii, Francii, Švýcarsku, Německu i na Slovensku. Nebo proč letos nevyzkoušet něco nového a nevyrazit na nové sjezdovky do Andorry, do španělských Pyrenejí, do levnějších středisek v bulharském Pirinu, do polských hor nebo na sever do Švédska?  Vyberte si některý z víkendových či vícedenních lyžařských pobytů a nechte veškeré starosti daleko za sebou.

Kde je již lyžařská sezóna v plném proudu?

V rakouských ledovcových údolích Kaunertal a Pitztal už se vleky rozjely, stejně tak na ledovci Rettenbach v Söldenu. Oblíbené rodinné středisko Stubai již také funguje a svézt se můžete i na ledovci Kitzsteinhorn s mnoha modrými a červenými sjezdovkami. Horké léto způsobilo posun, a na ledovci Dachstein se začne jezdit později, plná sezóna se očekává až na konci listopadu. Lyžařské areály, které neleží v blízkosti ledovců, budou začínat svůj provoz postupně od poloviny listopadu. Patří mezi ně HochkarObergurgl-Hochgurgl nebo Schladming.  Nejnavštěvovanější areály jako RiefensbergIschgl či Hauser Kaibling se budou otvírat po 20. listopadu. Se začátkem prosince se rozjede naprostá většina všech dalších středisek. Těšit se můžete na znovuotevření vyhledávaných míst jako SilvrettaMontafonZell am See nebo příhraničního areálu Hochfichtu s novou kabinovou lanovkou. Na konci listopadu se bude lyžovat také v sousedním Slovensku, kde se nejprve otevřou větší střediska Jasná a Vrátná v Nízkých Tatrách. Následovat je budou areály ve Vysokých Tatrách, konkrétně Tatranská LomniceŠtrbské PlesoRoháče nebo Strednica ve Ždiaru.

Na lyžařské svahy dále než k našim sousedům

Slunečného počasí můžete již nyní využít na italských svazích v průsmyku Passo Stelvio nebo na ledovci Val Senales, kde se lyžuje od poloviny září. V nejbližší době se budou otevírat také lyžařské oblasti Adamello Ski a Passo Tonale na ledovci Presena s více než 100 kilometry upravených sjezdovek pro začátečníky i experty. Po 10. listopadu vás přivítá také středisko Artesina – Mondolè ski v blízkosti města Piemont se 14 vleky a všemi typy sjezdovek. O týden později se rozjedou vleky v areálech s výkonným zasněžováním Passo Rolle a Limone Piemonte. Ještě v listopadu si stihnete zalyžovat v Dolomitech nebo ve středisku Marmolada s mnoha panoramatickými výhledy, a v prosinci se pak podobně jako na jiných místech rozjedou i další skiareály jako tradiční MadsimoObereggenMadonna di Campiglio nebo Aprica.

Ve Švýcarsku se již také lyžuje Přesné datum přivítání letošních lyžařů bude odvislé od aktuálních sněhových podmínek.ve střediscích ZermattSaas Fee nebo Engelberg. Brzy budete moci vyrazit také do Laax, oblíbeného areálu pro freestyle nebo do Diavolezza Pontresina. Ve Francii se s drobným zpožděním otevřel areál Tignes na ledovci Grande Motte. V polovině listopadu si zalyžujete také ve Val Thorens nebo Chamonix. Ostatní střediska rozjedou ve většině zemí vleky na začátku prosince. 

Kde si zalyžovat mimo sezónu?

Za kvalitním lyžováním lze vyrazit také netradičně v létě po sezóně. Krásné destinace zasypané sněhem najdete na Novém Zélandu, v Chile nebo Argentině, ale také kousek od nás na rakouských, francouzských, italských a švýcarských ledovcích. Ve Francii se nachází největší z lyžařských středisek otevřených i v létě, Les 2 Alpes, které vás mimo jiné ohromí také dechberoucími pohledy na okolní vrcholy Alp, v čele s masivem Ecrins. Celoročně funguje pro lyžaře i snowboardisty 20 sjezdovek různých obtížností a 10 vleků v oblíbeném rakouském lyžařském centru Hintertux. V létě se svezete také ve známém středisku Kaprun na ledovci Kitzsteinhorn, kde je připraven také snowpark pro snowboardisty. V neposlední řadě bývá otevřeno také 21 km lyžařských tratí na švýcarském ledovci Theodul nebo je možné navštívit středisko Saas Fee na ledovci Allalin. Lyžařské areály bývají otevřené většinou ráno a v dopoledních hodinách, kvůli vhodnějším podmínkám a lepšímu sněhu.

Další články