Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

Lyžování v Rakousku – nejlepší zimní dovolená

Více než 7 000 kilometrů kvalitně upravených sjezdovek, nejlepší podmínky pro lyžování ve Střední Evropě, snadná dostupnost a dechberoucí výhledy – přesně takové jsou rakouské Alpy v zimě. Alpské lyžování se zrodilo právě v Rakousku, kde je dodnes nejoblíbenějším sportem, čemuž odpovídá také kvalita lyžařských středisek. Vyberte si lyžařský zájezd přesně podle vašich představ a nechte se pouze unášet s větrem ve tvářích bílým koridorem. Lyžařské zájezdy nabízí jak svobodu, kdy je naplánované pouze ubytování a případně doprava nebo se můžete vydat na bezstarostný pobyt s jídlem a skipasem v ceně. Zázemí rakouských sjezdovek nabízí mnohem více než jen lyžování. Z upravených tratí přejedete rovnou na freeridové stezky, odpočinete si na opalovacích terasách, pochutnáte si na vynikající kuchyni, a večer zahřejete unavené tělo v sauně a na wellness programech.

Rakousko – perfektní lyžařská střediska na dosah

Nejblíže od českých hranic leží spíše menší střediska Semmering nebo Stuhleck. Vzhledem ke snadné dostupnosti z Brna, Bratislavy i Vídně je vhodnější zvolit všední den, pokud preferujete kvalitní lyžování před společenskou interakcí. Za pouhých pět hodin můžete stát na sjezdovkách nejoblíbenějšího střediska Dachstein West. Zde si můžete zvolit mezi širokými sjezdovkami a dobrodružnějšími sjezdy s krásným výhledem do údolí. Tento areál je přizpůsobený zejména pro rodiny s dětmi. Na divočejší freeridy stačí zajet k půl hodiny vzdálenému Hallstatskému jezeru na horu Krippenstein. Upravená je zde jedenáctikilometrová sjezdovka a ostatní cesty vám poslouží pro adrenalinovou volnou jízdu. Praví lyžaři mířící do Rakouska by neměli minout tyrolský Kitzbühel, dějiště slavného závodu Hahnenkamm, kde okusíte 160 kilometrů sjezdovek všech obtížností.

Méně navštěvovaná lyžařská střediska v Rakousku

Pokud byste rádi objevili nové trasy nebo jen nejste příznivcem obyčejných dovolených, vyzkoušejte luxusní středisko Lech Zürs propojené od roku 2013 lanovkou se sjezdovkami Warth Schröcken. Není nutné se podřizovat tamním vyšším cenám, stačí pouze využít dvoukilometrovou lanovku a užít si více než 250 kilometrů sjezdovek. Díky Alberskému skipasu využijete také možnost lyžování v nedalekém Sv. Antonu, který je dostupnější. Velmi dlouho se drží kvalitní sníh také na vzdálenější části údolí Ötztal v Söldenu, kde se projedete na ledovci ve třech tisících metrech. Promrzlé tělo pak zregenerujete v moderních termálních lázních Aqua Dome. Rodiny s dětmi ocení největší rakouský areál Ski Amadé s celkem 760 kilometry upravených sjezdovek, kterému dominuje třítisícový  Hochkönig. Lyžování na mnoha kilometrech sjezdovek mohou děti vyměnit za dětský svět u hotelu Übergossene Alm. Mladší lyžaře zabaví zmenšenina alpské vesnice se všemi dílnami a nářadím, labyrint, trampolíny, obří skluzavka i vybavená tělocvična.

Bezstarostné lyžování na rakouských sjezdovkách

Sněhová pokrývka leží v Alpách již několik týdnů, bez ohledu na počasí však budete mít kvalitní sníh na rakouských ledovcích. Mimo zmíněný Dachstein jsou velmi oblíbené také Kaprun, Stubai a Pitztal. Střediska Zell am See a Kaprun, které disponují několika areály, vám nabídnou téměř 140 kilometrů sjezdovek pro všechny kategorie lyžařů. Tato oblast není ideální pouze díky své skvělé dostupnosti z České republiky, ale také zde snadno spojíte sportovní vyžití s kulturou návštěvou nedalekého Salzburgu, rodným městem W. A. Mozarta. Mohlo by se zdát, že běžecké lyžování v Rakousku zcela nahradily sjezdovky a snowboard, o opaku vás však přesvědčí více než 200 kilometrů upravených běžeckých tras v okolí jezera Zeller. Ještě rozsáhlejší ledovcový lyžařský ráj vás příjemně překvapí v jižním Tyrolsku na ledovci Stubai. Nedaleko Innsbrucku si užijete luxusní lyžování na 100 kilometrech tratí, nejvýše položenou restauraci v Rakousku Jochdohle, i prudký neupravený desetikilometrový sjezd Wilde Grub’n. Salcburské areály ani v nejmenším za Tyrolskými nezaostávají. Společným prvkem jsou moderní lanovky, kvalitně upravené sjezdovky i malebné výhledy na okolní vesničky.

Počasí je bohužel jediným faktorem, který organizátor zájezdu nedokáže ovlivnit. Přejeme vám štěstí na jasné dny a krásné výhledy. Rakousko má ovšem své kouzlo i během zatažených dní. Na boj s případným sněhem, větrem a mlhou se můžete občerstvit v jedné z mnoha restaurací přímo na sjezdovce. Lyžařská sezona je v plném proudu, vzhůru do rakouských Alp!

Další články