Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

Navštivte německý Legoland

Chystáte se do Německa a hledáte zajímavé atrakce, které nesmíte na své cestě vynechat? Legoland v bavorském městě Günsburg leží přibližně pět hodin cesty od Prahy, což z něj dělá ideální místo na vícedenní i jednodenní výlet. V Legolandu se můžete také zastavit během své cesty do Mnichova nebo k pohádkovému Neuschweinsteinu. V letošním roce otevře brány 30. března, vstupenky však můžete pořídit již nyní za výhodnější ceny. Na všech atrakcích se budete moci bavit až do 3. listopadu. Proč se neponořit do kouzelného světa dětí, který má mnoho co říci i dospělým? Do Legolandu se pořádají také tematické zájezdy, které v ceně zahrnují jak vstupné, tak i ubytování.

Legoland v Německu nejsou jen kostičky Lega

Ze stavebnice Lego se dají vytvořit neuvěřitelné věci, přijeďte se o tom přesvědčit do bavorského Legolandu. Celý areál je rozdělený na osm oblastí, kde na vás i vaše děti čeká více jak 50 atrakcí, proto se většinou doporučuje vyhradit si na tento zážitek alespoň dva dny. V celém areálu Legolandu najdete obrovské modely z lega vystavěné do nejmenších detailů, které dokreslují skvělou atmosféru místa. Děti si však většinou užijí trochu jiné atrakce než dospělí. Většina lidí zamíří do Legolandu na víkend. Pokud se chcete vyhnout frontám u oblíbených aktivit, zkuste sem zavítat spíše ve všední den nebo si doma předem rozmyslet, co byste rádi viděli a zažili. Na místě pak rovnou vyrazíte do víru největšího dění. Park nabízí také možnost zakoupení tzv. express pass, se kterým nebudete muset čekat.

Na co se v království Lega můžete těšit?

Na českých webových stránkách Legolandu můžete prozkoumat přehled všech tematických částí parku a naplánovat si rodinný výlet předem. Starší návštěvníky potěší část Miniland, kde jsou z Lega postavené zmenšeniny slavných světových staveb v měřítku 1:20. Prožijte radost z každého nově objeveného detailu. V maličkých Benátkách se rozjede gondola, na letišti vzlétne letadlo, v parku se prochází malé postavičky, na stadionu blýskají fotoaparáty, a vše je ozvučeno. Stačí jen zmáčknout správný knoflík. Konečně si také v klidu prohlédnete známé stavby jako Burj Chalífa, Shanghai Tower, Bílý dům, egyptské pyramidy, Eiffelova věž nebo Makkah Royal Clock Tower. Největší rozlohu v Legolandu zabírá o poznání akčnější Země pirátů. Zažijte dobrodružství na lodi s Lego piráty a připravte se na skutečnou vodní bitvu. Mladí gentlemani a malé dámy se pak jistě budou nejvíc těšit do Země rytířů. Úchvatný hrad, padací most, tajuplná atmosféra, stateční rytíři i nebezpečný drak čekají v této části parku. Přeneste se do středověku a přidejte se na stranu dobra.

Rozproudit adrenalin na atrakcích Lego X-treme

Oblast Lego X-treme patří k nejoblíbenějším v Legolandu. Jsou tu atrakce určené jak pro malé děti, tak i pro teenagery a dospělé. Navštivte horské dráhy všeho druhu, některé od roku 2017, okořeněné ještě o brýle s virtuální realitou. Praví dobrodruzi nesmí minout Zemi dobrodružství, kde se na trase Indiana Jonese při plavbě po tropické řece potýkáte s pavouky i masožravými rostlinami, objevujete jeskyně a padáte do neznáma. V horkých letních dnech nabízí skvělé osvěžení dvanáctimetrová skluzavka. Ninjago je poměrně nová atrakce, která si velmi rychle získala své příznivce. Dokonce i dospělí se rádi svezou několikrát po sobě. Jste sice upevněni v sedačce, ale velmi rychle se dostanete do role ninji, když aktivujete křídla, která máte nad sebou. Užijete si tak parádní let, někteří dokonce hlavou dolů. Ve stylu Ninjago je také akční střílečka, kde míříte na nebezpečné příšery.

Jeden den často nestačí

V Legolandu je připraveno plno dalších atrakcí. Což takhle nasednout do raketoplánu a nechat se unášet v Hero Factory za vesmírným dobrodružstvím? Děti si bezpochyby užijí policejní stanici se zrcadlovým bludištěm, ve kterém honí zločince a jsou zde k dispozici laserové hry i akční střelnice. Ti nejmladší zase ocení poklidnější projížďku džípem po rozlehlém Lego safari, kde zvířata vypadají jako živá. Celý park je pak krásně vidět z vyhlídkové věže, kam se vyvezete na velké plošině. Areál si můžete také projet ve šlapacích autíčkách. V Legolandu nechybí ani bájná Atlantida a podmořský tunel, kde proplouvají žraloci, barevné tropické rybky, rejnoci i nebezpečné murény. A co takhle vyrazit na 4D film? Nechte si nějaká dobrodružství ještě na další den. Přímo před Legolandem je situovaný kemp, kde můžete přespat v rytířském stanu nebo v tematickém sudu. Stylové bydlení nabízí Legovesnička, kde je v ceně zahrnuté i vstupné do parku. Nebo můžete noc strávit v krásném hotelu ve stylu rytířského hradu.

Legoland v Německu se neustále rozrůstá a každý rok čekají na návštěvníky nějaké novinky. V roce 2019 se můžete těšit na tematický park inspirovaný ve starověkém Egyptě – Říše faraonů. A jak to vlastně vzniklo? Stavte se v továrně na Lego a odneste si domů zbrusunovou kostičku na památku.

Další články