Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

Objevte výhody cestování mimo sezónu

Při plánování dovolené vám možná kazí radost přeplněné pláže, obsazené horské chaty a nekonečné řady ke vstupu na památky. V hlavní sezóně, ať už letní nebo zimní, vyráží na dovolenou většina lidí z různých koutů světa. Proč si letos dovolenou o pár týdnů neposunout? Rozdíl bude markantní. Počasí v letních měsících nemusí být v létě ve Středomoří nebo v Africe právě příjemné. Občas se v horku nedá dělat nic jiného než jen odpočívat pod slunečníkem na pláži. Jihovýchodní Asii zase v období letních prázdnin trápí letní monzuny a na samém severu Evropy i Ameriky využívají komáři krátkého léta a dokážou pořádně znepříjemnit pobyt v přírodě. Nechte se inspirovat tipy na dovolenou mimo sezónu.

Dovolená po sezóně – dovolená bez davů

Dovolená u moře v září nebo v říjnu nabízí jednak příjemnější počasí a také se vyhnete hlavní vlně lidí přijíždějících do přímořských letovisek. Na snídani na vás zbudou ty nejlepší dobroty, aniž byste si museli přivstat. Na promenádě se projdete, aniž by do vás kdokoliv strkal. A na pláži si můžete zabrat i ta nejlepší místa jen pro sebe. Na večerní posezení v kavárně také nemusíte čekat až do pozdních hodin, kdy se stolečky konečně uvolní. Spoustu času jistě ušetříte i tím, že se mimo sezónu vypravíte za památkami. Po největším návalu návštěvníků v červenci a srpnu se postupně vylidní i zajímavé monumenty. Nejen, že se dovnitř dostanete bez čekání v dlouhých frontách, ale také pořídíte mnohem zajímavější záběry bez cizích hlav a mačkání se v davu. Ať už se vydáte do římského Kolosea, athénského Parthenonu, španělské katedrály Sagrada Família, k egyptským pyramidám nebo na řecké Meteory, bude váš zážitek daleko intenzivnější.

Mimo sezónu
16 990 Kč

Řím nejen na víkend- letecký zájezd s průvodcem

ANDĚLSKÝ HRAD • BOCCA VERITA • FONTÁNA DI TREVI • ŠPANĚLSKÉ NÁM. • VATIKÁNSKÁ MUZEA • BAZILIKA SV. PETRA • ZÁTIBEŘÍ • KOLOSEUM • FORUM ROMANUM • PANTHEON • PIAZA NAVONNA
Termín od: 29.04.2020
Termín do: 04.05.2020
Počet nocí: 5
Více

Mimo sezónu ušetříte na dovolené až několik tisíc

Během prázdninových měsíců si hotely mohou účtovat plné ceny, protože zájem o ně bývá enormní. Ovšem mimo sezónu, kdy počet turistů opadne, se cena za ubytování radikálně sníží, v mnohých případech až o třetinu. Po sezóně bývá nezřídka také levnější vstup do památek a muzeí a klesnou také ceny benzínu. Pokud se chystáte na delší cestu nebo preferujete cestu letadlem, i ceny letenek po skončení sezóny spadnou. Většina akčních letenek za zlomek ceny se dá koupit, ještě než sezóna začne nebo naopak po jejím konci. Heslem „za méně peněz více muziky“ by se dalo označit využívání služeb v zahraničí. Restauratéři, obchodníci a například také maséři bývají mnohem příjemnější po opadnutí největšího stresu letních měsíců. Výjimkou pak nebývá nějaká pozornost zdarma nebo zákusek na účet podniku. Využijte také řady slev na služby, které nejsou mimo sezónu tak obsazené.

Příjemné počasí, příjemní lidé – taková je  dovolená před sezónou

Procházky po pobřeží i naslouchání výkladu v paláci Knóssos jsou mnohem příjemnější za jarních či podzimních teplot. Na vzduchu je tedy mnohem lépe a moře ještě zůstává vyhřáté z letních horkých dní. Ideální kombinace. Podobný přístup můžete aplikovat také na zimní dovolenou. Na alpských ledovcích si zalyžujete stejně dobře v prosinci i v březnu, není tedy nutné plánovat svou dovolenou přesně doprostřed sezóny. Navíc můžete skvěle využít delších dnů, protože slunce nezapadá už ve čtyři hodiny. Před hlavní sezónou mívají hotely již vše připravené, pokoje přichystané, bazény vyčištěné, některá ubytovací zařízení jsou dokonce zrekonstruována. Využijte toho, že pojedete letos na dovolenou jako první. Objednejte si zájezd o mnoho levněji před začátkem sezóny a budete mile překvapeni čerstvým personálem, novým ubytováním a novinkami, které vyzkoušíte jako první.

Kdy nejlépe vyrazit za skvělými zážitky?

V průběhu celého roku narazíte na zajímavá místa, kam vyrazit na dovolenou. Zimní měsíce nejsou příliš vhodné pro návštěvu evropských moří, zato můžete tento čas využít pro návštěvu exotických destinací nebo nezvyklých koutů naší planety. V lednu je například neodolatelná Jihoafrická republika nebo Dubaj, který je v letních měsících téměř nesnesitelně horký. Únor se zdá jako velmi nepravděpodobný pro návštěvu Skandinávie, ale právě v tuto dobu zde uvidíte nejjasnější oblohu a tím pádem nejkrásnější polární záři. V březnu se doporučuje zavítat do Thajska, kdy teploty jsou příjemné a srážky zatím minimální. V dubnu se otevírají nejen pláže Karibiku, ale také můžete začít prozkoumávání středomořských městeček a památek. Moře bude ještě chladné, ale zažijete zde nezapomenutelnou atmosféru a neopakovatelné spojení s místními lidmi.

V letních měsících se můžete vyhnout přímořským letoviskům návštěvou Keni nebo severských států. Na podzim můžete zavítat do ChorvatskaItálie i Španělska a zaručeně už se zde nepotkáte s davy turistů. V podzimních měsících se doporučuje také Anglie nebo Indonésie. V zimě se zase můžete rozhodnout, zda vyrazíte lyžovat na hory nebo dáte přednost exotičtějším oblastem. Naplánujte si dovolenou mimo sezónu a nechte se unášet skvělou atmosférou navštívených míst. 

Další články