Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

Objevte zázračnou moc termálních lázní

Už ve starověku se v oblasti Středomoří a Blízkého východu hojně využívalo lázní a jejich léčivých účinků. Místa, kde vyvěraly horké prameny, se brzy stala oblíbenými centry, kam se sjížděli obyvatelé z blízkého i dalekého okolí. Není divu, prospěšnost přírodní mineralizované horké vody byla prokázána nejen spokojenými klienty, ale také vědecky. Na rozdíl od gejzírů termální prameny vyvěrají na povrch pomaleji, jsou stabilnější a jejich teplota se pohybuje mezi 20 a 70˚C. Prospěšné látky, které ozdraví vaše tělo zahrnují většinou vápník, hořčík, síru, jód a jejich sloučeniny. V horkých pramenech si krásně zarelaxujete, a vše, co vám vytvářelo vrásky na tváři, se najednou odplaví. Většina termálních lázní nabízí bohaté wellness programy, ze kterých si určitě vyberete. Za termály nemusíte do sopečných oblastí Itálie či Islandu, několik jich vyvěrá také ve Střední Evropě. Maďarsko je termálními lázněmi proslulé, známé termální oblasti jsou také v sousedních státech Slovensku i Rakousku a patnáct různých termálních lázní můžete navštívit ve Slovinsku.

Zájezd do termálních lázní vzpruží tělo i duši

Zájezdy do termálních lázní jsou oblíbené zejména pro svou dostupnost a nadstandardní péči. Už jen pravidelné koupele v horkých mineralizovaných bazénech mají blahodárný vliv na pokožku i pohybové ústrojí. Pojeďte se ohřát, než začne jaro. Nikde jinde nezažijete takový pocit, když plavete ve venkovním bazénu a pozorujete zasněžené okolí. Kromě relaxace, příjemného prostředí a péče o krásu nabízí tyto lázně mnohem více. Pobyt v termálních lázních se doporučuje k urychlení léčby pooperačních stavů, zmírnění poruch pohybového ústrojí, k poúrazové rehabilitaci, léčbě revmatu i zánětů kloubů nebo při bolesti páteře. Také v případě kožních problémů bývá doporučována léčba termálními prameny. Další místa se zaměřují na gynekologické, oční, nervové či kardiovaskulární potíže. Díky opakovaným návštěvám se klienti zbavují exémů a dalších onemocnění kůže. V neposlední řadě může pobyt pomoci také s dýchacími obtížemi díky inhalaci páry z obohacené vody.

Termální lázně pro dva

Užijte si zasloužený odpočinek s blízkým člověkem. Ať už vyrazíte na relaxační zájezd s kamarádkou či přítelem nebo plánujete dokonalé rande, s termálními lázněmi nemůžete šlápnout vedle. Využijte výhodných zájezdů s balíčkem pro dvě osoby. Velmi oblíbené zájezdy pro dvojice míří do slovenských Lázeňských Piešťan nebo do luxusních penzionů v Rajeckých Teplicích. Na prvních příčkách se umisťuje také Dunajská Streda, která kombinuje termální léčbu s krásným okolím pro výlety. Zájezdy zpravidla zahrnují snídani nebo polopenzi, záleží na tom, jak si naplánujete denní program. Do Maďarska jezdí klienti rádi do lázní Sárvár nebo do proslulého Györu s komplexem Rába Quelle. Termální prameny, které mají přes 50˚C, jsou doplněné řadou plaveckých bazénů, vodních atrakcí i masážemi. Nudit se rozhodně nebudete.

Nemáte čas vyjet za odpočinkem? Vyzkoušejte jednodenní zájezdy

Jednodenní zájezd do termálních lázní může sloužit jako ochutnávka, zda je tento typ relaxace vhodný právě pro vás. Anebo jen potřebujete rychlou vzpruhu a léčivou moc minerální vody. Během jednoho dne stihnete výlet do maďarských lázní Bük, kam vyráží zájezdy v brzkých ranních hodinách a ještě ten den vás dopraví domů. Jeden venkovní bazén a tři vnitřní možná za jeden den ani nestihnete využít. V areálu se nachází také obchody, restaurace, masáže, sauna i pedikúra. Během jednodenního zájezdu můžete zavítat také do zmíněného Sárváru, kde naleznete části s vlnobitím, vodní skluzavkou, a zážitkovým bazénem přizpůsobené dětem. Podobně jsou na tom i slovenské lázně Dunajská Streda nebo Velký Meders prameny o teplotě až 68˚C. Thermal Park Vrbov má zase vyhlášené koupaliště pod Vysokými Tatrami. Voda proudí na povrch z hloubky 2000 m a má konstantně 59˚C. Nedaleko od českých hranic leží na první pohled nenápadné městečko Bad Schallerbach s aquaparkem Eurotherme Resort. Na tento zájezd určitě vyrazte s celou rodinou. V parku vás kromě tří termálních bazénů se solí, jodem a selénem čeká také několik saun, infračervená kabina, pára, termální laguna s televizí, vodní masáže, mořské akvárium a vodní svět s tobogány a skluzavkami.

Za termály do Maďarska i do Slovinska

Termální lázně Slovenska i Rakouska leží relativně blízko našich hranic, využijte řady výhodných zájezdů a navštivte minerální zázraky našich sousedů. Zájezd do Maďarských lázní vás jistě příjemně překvapí. Maďarsko leží pouze o několik kilometrů dál a vzhledem k tradici termálního lázeňství se zde setkáte se skutečně profesionálními službami. Celoročně otevřené resorty napraví vaše neduhy nebo jen navodí tu správnou atmosféru pro nerušenou relaxaci v blahodárné vodě. Ubytování si můžete zvolit od tříhvězdičkového hotelu, přes ověřené penziony až po pětihvězdičkové luxusní hotely. Vyzkoušejte také jeden z velikonočních zájezdů. Českými klienty jsou drobně opomíjené termální lázně ve Slovinsku, přitom právě zde naleznete špičkové moderní komplexy ve více než patnácti lázeňských městech. Tradice tamního lázeňství sahá až do dob starých Římanů, kteří si zdejších pramenů velmi vážili. Jedno z nejmalebnějších středisek se nachází v blízkosti známého jezera Bled. V létě můžete svůj pobyt spojit s turistikou v Triglavském národním parku, v zimě zase s lyžováním. Celoročně vás přivítají také v Terme Čatěž Spa nebo v Moravských Toplicích. Naprosto unikátní zážitek vás pak čeká v resortu Talaso Strunjan, který leží na břehu Jaderského moře. Léčivé bahenní zábaly, mořská voda a hlavně termální bazény budou působit jako živá voda.

Udělejte něco pro své zdraví i duševní pohodu a vyberte si jeden ze zájezdů do termálních lázní.

Další články