Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

Prožijte pohodové Vánoce u moře

Předpověď počasí hlásí ledovku, mráz a sněžení. Pokud není prosincové počasí nic pro vás, zalistujte naší nabídkou a poleťte za teplem a slunečným počasím. Vánoce anebo jejich obdoba se slaví téměř všude na světě, můžete tak na vlastní kůži zažít jedení 12 půlnočních kuliček ve Španělsku, na Floridě čekat do rána na dárečky, ochutnat australské saláty na pláži, zabruslit si do kostela ve venezuelském Caracasu, povečeřet v Argentině na zahradě, sníst hrnek lepivé rýže na Filipínách anebo očekávat příjezd vánoční lodi na Havaji. O slavnostní atmosféru určitě nepřijdete, ulice i hotely jsou vyzdobené barevnými světly, hraje příjemná hudba a často se pořádají také vánoční koncerty. Do nového roku vstoupíte plní nové energie a bohatší o mnoho nezapomenutelných zážitků.

Vánoční pobyty u moře

Příjemné klima zůstává na jižní straně Středozemního moře. V Egyptě se například v destinaci Marsa Alam pohybují teploty průměrně okolo 27 ˚C. Pokud by vám to přeci jen přišlo málo, můžete s rodinou zavítat do jednoho z tamních aquaparků. Podobnou teplotu nabízí jižní pláže Kanárských ostrovů, kde si můžete rozložit vánoční piknik na bílé nebo černé písčité pláži. Pokud zrovna není příznivé počasí na koupání venku, vše doženete v hotelovém bazénu. Hotely mají přichystaná speciální vánoční menu a také restaurace vás překvapí sváteční nabídkou. Skutečnou exotiku, které přitom neleží nijak daleko, zažijete na Kapverdských ostrovech. Atlantský oceán bývá touto dobou studenější než v létě, nicméně stále v něm lze surfovat a relaxovat na upravených plážích. Většina zájezdů do těchto destinací zahrnuje v ceně výbornou polopenzi nebo all-inclusive stravování.

Vánoční dovolená v exotických destinacích

Kosmopolitní Spojené Arabské Emiráty v čele s Dubají patří mezi nejluxusnější destinace, kam lze na Vánoce vyrazit. Můžete si být jistí, že právě zde se vám dostane prvotřídních služeb a zejména oslavy příchodu nového roku zde budou velkolepé. Alkohol si raději přibalte do kufru vlastní. Vzhledem k tomu, že jsou Emiráty muslimskou zemí, lze jej sehnat pouze v hotelových barech a některých obchodech. Příjemných 30 ˚C, průzračné moře, příjemní lidé a slavnostní nálada může být právě to, co zrovna potřebujete. Vánoční termíny jsou zatím volné i v dalších asijských destinacích. Vypravte se za slony, starými památkami, neproniknutelnou džunglí i bezkonkurenčním koupáním na Cejlon. Na ostrově můžete také přivítat nový rok 2019. Nedaleko leží také ráj potápěčů – Maledivy. Luxusní vánoční pobyt na Maledivách vám zaručeně projasní zimní dny a připomene, jak krásné je probudit se znovu do léta, i když za oknem svítí vánoční stromeček.

Oslavte Vánoce u protinožců

Téměř na opačném konci polokoule se ocitnete v Indonésii. Na Bali naleznete v chrámech a během procházek dechberoucí přírodou ztracenou rovnováhu. Z neskutečně pozitivní energie pak budete čerpat ještě dlouho. Na konci prosince se v Indonésii začíná počasí pomalu měnit, proto si přibalte nepromokavou bundu proti občasným dešťům. Nejdelší oslavy vánočních svátků probíhají na Filipínách. Katolická tradice ostrovů je zde velmi znát a vánoční bohoslužby jsou velice slavnostní. Kostely i ulice jsou vyzdobeny barevnými světýlky a všude najdeme jesličky s právě narozeným Ježíškem. Může vás překvapit, že na Filipínách se usedá ke slavnostně prostřené tabuli až po půlnoční bohoslužbě. Oslavy plné písní a tanců zde začínají 16. prosince a končí 6. ledna na Tři krále. Přijeďte ochutnat vánoční rýži nebo adobo (vepřové s bramborem). V Austrálii a na Novém Zélandu je okolo Vánoc léto v plném proudu. Spojte oslavy nejkrásnějších svátků v roce se surfováním, klokany, drinky na pláži a obdivováním neskutečných přírodních scenerií.

Vánoce na palubě lodi

Nechat se hýčkat, poznávat svět a zároveň stylově oslavit Vánoce je možné díky vánočním a silvestrovským plavbám. Vánoční večírky, slavnostní ohňostroje i přípitky jsou v ceně zájezdu. Vánoční plavby se jezdí ve Středomoří – z Barcelony, z Janova, z Benátek nebo z Civitavecchia. O poznání tepleji pak bude na plavbě z Dubaje okolo Arabského poloostrova nebo na plavbě směřující do Thajska a Kambodži. Vánoce a závěr roku můžete oslavit na karibské plavbě zvedající kotvy z Miami nebo Fort Lauderdale.

Ať už vás vánoční atmosféra zastihne kdekoliv. Přejeme vám, ať svátky prožijete v klidu a pohodě.

Další články