Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

Oblíbené vánoční trhy v zahraničí

Každý rok řada Čechů vyráží do zahraničí na vánoční trhy. Není se čemu divit. Zahraniční vánoční trhy vás uchvátí skutečným kouzlem Vánoc. Atmosféra je zde skutečně vynikající. Na trzích naleznete nepřeberné množství nejrůznějšího zboží a samozřejmě i řadu tradičních pochutin. Kdo z nás by si dovedl představit vánoční čas bez tradičního svařáku, trdelníku či klobásy?

V okolí České republiky nalezneme řadu krásných měst, a to jak v Rakousku, tak v Německu a výjimkou není ani Polsko. Pokud budete chtít vyrazit za trhy dál, zaujmou Vás i vánoční trhy v Itálii, Francii či Belgii, které stojí rozhodně za návštěvu.

Turisticky oblíbená města v sousedních zemích pořádající vánoční trhy

K patrně nejznámějším lokalitám patří Drážďany. Zde nalezneme zhruba 10-11 trhů, které si zamilujete. Cesta do Drážďan zabere několik hodin, ale rozhodně stojí za to. Nadchne Vás rovněž celková výzdoba města a během své návštěvy můžete navštívit i tamní historické památky. Drážďany, které se nacházejí v Německu, je vhodnější navštívit v průběhu pracovního týdne. Během víkendu tam bývá značné množství turistů.

V Německu může rovněž zaujmout středověké městečko Regensburg, jenž se může pochlubit krásnými, skoro až pohádkovými, vánočními trhy. Trhů zde nalezneme několik, ale nejvíce Vás okouzlí ty v zámeckém areálu.

U Německa ještě zůstaneme, nesmíme totiž zapomenout ani na vánoční trhy v Norimberku. O nich zajisté již slyšel každý z nás. V Norimberku jsou každý rok pořádány v adventním období trhy, které mohou být považovány za ty nejromantičtější široko daleko. Také lze říct, že patří k nejnavštěvovanějším adventním trhům v Německu.

Chtěli byste se raději podívat do Rakouska? Žádný problém. Krásné vánoční trhy můžeme navštívit například ve Vídni. Tradiční historické město s překrásnou architekturou a vánoční výzdobou je jako stvořené právě pro návštěvu během adventního období. Návštěvníky rozhodně zaujme největší trh nacházející se přímo před Radnicí.

V Rakousku jsou velmi navštěvované také trhy v Salzburgu. Toto krásné historické městečko bývá v době adventu ještě půvabnější. Můžete zde ochutnat nejrůznější tradiční pochutiny a nechat se unést kouzlem Vánoc.

Polsko nám nabízí návštěvu Wroclawi. Jedná se o nejstarší město v Polsku, které pořádá největší adventní trh na středověkém náměstí. Překrásná výzdoba v kombinaci s nádhernou architekturou dodávají trhu jedinečné kouzlo, jenž rozhodně stojí za to spatřit na vlastní oči.  

Vánoční trhy v dalších evropských zemích

Pakliže nemáte problém s cestováním a rádi byste navštívili krajiny, které Vám poskytnou nové zážitky, tak se můžete vydat například do Benátek. Jedinečné a romantické město v Itálii si Vás svým kouzlem zajisté získá. Kromě trhů zde lze obdivovat řadu památek a nesmíme zapomenout ani na romantickou plavbu na zdejších gondolách.

Dalším romantickým místem je bezesporu Paříž. Ta v době adventu nabízí svým návštěvníkům kouzelné vánoční trhy v blízkosti nejznámějších památek. A když už budete v Paříži, můžete rovněž navštívit Eiffelovu věž.

Nejvhodnější druh dopravy

Doprava do výše uvedených zahraničních měst není složitá. Je možné jet buď vlastním automobilem, ale je potřeba se obrnit trpělivostí. Další variantu může představovat vlak či autobus. Tyto způsoby dopravy mají zásadní výhodu v tom, že se nemusíte omezovat v případě konzumace či ochutnávek alkoholických nápojů a nemusíte řešit ani problémy s parkováním.

Zájezd s cestovní kanceláří? Proč ne...

Mnoho cestovních kanceláří pořádá ve vánočním období jednodenní zájezdy právě na vánoční trhy. Některé z nich přidávají i nejrůznější doplňkové programy v podobě návštěvy památek či zajímavých míst v dané lokalitě. Ceny těchto zájezdů se pohybují v rozmezí několik stokorun až něco málo přes tisícikorunu, vždy záleží na konkrétní lokalitě a nabízených službách.

Uvažujete i Vy o návštěvě vánočních trhů v zahraničí? Cestování se rozhodně vyplatí, na své si přijdou dospělí i děti. Nechte na sebe dýchnout pravou atmosféru Vánoc a vyrazte za zážitky i Vy.

Další články