Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

Velikonoční pobyty v zahraničí

První jarní úplněk nastane letos až v pátek 19. dubna, proto připadá Velikonoční neděle na 21. dubna. Využijte teplého počasí ke konci dubna a vydejte se za poznáním nebo za zaslouženou relaxací. Školákům začínají prázdniny už ve čtvrtek, sbalte tedy kufry a vyrazte na zvýhodněné velikonoční pobyty s dětmi na hory, k moři, za zábavou, do lázní nebo do evropských měst. V České republice se mimo farnosti slaví Velikonoce zejména na Velikonoční pondělí, kdy vyráží koledníci do ulic a výměnou za omlazení pomlázkou dostávají vajíčka a cukrovinky. Poznejte letos něco jiného. V každém koutu světa se slaví svátky jara trochu odlišným způsobem. Ve Svaté zemi se dostanete do jádra všeho dění a projdete si místa, kde se velikonoční zázrak vzkříšení odehrával. Nebo se ponořte do barev Španělska či Latinské Ameriky, kde vás do slavnostní atmosféry vtáhnou osvětlené průvody, běhání s býky a překrásné květinové koberce.

Prožijte závěr lyžařské sezóny a Velikonoce na horách

Velikonoční dovolená může být jednou z posledních příležitostí, kdy si kvalitně zalyžovat. Cestovní kanceláře v tomto období stále nabízí nepřeberné množství zájezdů na alpské ledovce a do výše položených středisek, kde najdete kvalitní sníh až do začátku května. Ke konci sezóny bude na svazích méně lidí a vy si ježdění o to více užijete. Vlastním autem nebo autobusem se dostanete do rakouského Kaprunu, Ötztalu k jezerům nebo na Zell am See. Velmi příjemné ceny vás překvapí také na lyžařských zájezdech do italských Dolomit, Jižního Tyrolska i Trentina. Lyžovat lze o Velikonocích také ve Vysokých Tatrách, kde najdete mnoho areálů vhodných i pro děti. Na kvalitní a profesionální velikonoční lyžovačku vás zvou i rozlehlé areály ve Švýcarsku i Francii.

Velikonoce u moře se mohou stát vaší novou tradicí

Po dlouhé zimě už se mnoha lidem stýská po horkém slunci, příboji vln a šumění palem. Proč nejet letos na letní dovolenou jako první? V období Velikonoc panuje ve Středomoří již velmi příjemné klima na dlouhé procházky podél pláže a na výlety k památkám, kde jste ještě nebyli, protože tehdy bylo moc horko. Jižněji položená střediska nabízí také skvělou teplotu moře. Letecké zájezdy jsou přesně šité na míru letošnímu termínu velikonočních prázdnin, stačí si jen vybrat tu nejlepší destinaci. Jarní termíny jsou oblíbené mezi klienty mířícími do Egypta, Tuniska, na jih Španělska a na španělské ostrovy Baleáry (zejména Mallorku) nebo Kanárské ostrovy. Letní teploty, žádné davy turistů a zajímavé velikonoční zvyky prožijete také v Itálii, Řecku a na jihu Chorvatska.

Velikonoční pobyty, na které jen tak nezapomenete

Od Zeleného čtvrtku nebo Velkého pátku se konají také mnohé zájezdy do evropských metropolí. Zájezdy do Francie, které propojují výstup na Eiffelovu věž s návštěvou Disneylandu, zoo i mořského akvária nadchnou nejen vás, ale zejména vaše ratolesti. Dopřejte si letos opravdu akční Velikonoce. Milovníci květin by bez váhání měli zamluvit velikonoční zájezd do Nizozemí s prohlídkou Amsterdamu a přilehlých zahrad Keukenhof s tulipánovými lány. Během prodlouženého víkendu dostanete možnost procestovat také metropoli Velké Británie a její okolí. Rozkvetlé parky okolo Windsoru a svěží Greenwichský park s nultým poledníkem vás nenechají na pochybách o tom, že je jaro. Britská příroda je na jaře překrásná zejména v lesoparcích, které pokryjí koberce modrých zvonků. Určitě se nezapomeňte zúčastnit tzv. Egg hunt, neboli honu na čokoládová vajíčka, která každoročně po britských zahradách schovává Velikonoční zajíček.

Velikonoční slavnosti stokrát jinak

Poznejte na vlastní kůži velikonoční tradice ve světě. Například během pětidenního zájezdu do sladké Florencie se všemi renesančními památkami zažijete velikonoční slavnost v historických kostýmech a s ohňostrojem – Scoppio del Carro. Benátský karneval končí před postní dobou, nicméně ani na Velikonoce toto město neztrácí na svém půvabu. Nezapomenutelný zážitek prožijete také na ostrově věčného jara Madeiře, kde se můžete zúčastnit barevných květinových slavností a ochutnáte tamní vyhlášené víno. Ve Španělsku i jinde ve Středomoří, kde je křesťanská tradice silná, narazíte v tomto období na četná křesťanská procesí, prohlídnete si vyzdobené chrámy, užasnete nad překrásnými koberci z květin a barevného písku nebo se jen v tichosti přidáte k desítkám lidí se zapálenými svíčkami na náměstích. Chcete se naopak veškerým velikonočním oslavám vyhnout? Zamiřte do arabského světa do Dubaje nebo do Ománu.

Další články