Všechny destinace na dovolenou přehledně na jednom místě

Nejoblíbenější exotické destinace pro letošní rok

V době, kdy letecké společnosti začaly nabízet také nízkonákladové zaoceánské lety, se stala exotická dovolená často vyhledávaným zážitkem. S námi můžete vyrazit téměř na kterékoliv místo planety. Stále oblíbenější destinace se nachází u celoročně teplého Andamanského moře v Thajsku. Pokud ovšem preferujete turisticky méně navštěvovaná místa, navštivte raději vnitrozemí a historické chrámy nebo některý z okolních států. V Kambodži vás ohromí jeden z novodobých sedmi divů světa, komplex Angkor Wat, a ve Vietnamu poznáte život v okolí řeky Mekong. Velmi příjemné lidi pak potkáte na ostrovech Indonésie. Sumatra, Jáva či Sulawesi. Nejlepší destinace pro zklidnění a relaxaci naleznete na Bali, kde při pohledu na čajové plantáže, procházce po pláži nebo zklidnění v místních chrámech naleznete přesně to, co jste už dlouho hledali. Podobné dobrodružství, navíc okořeněné kari nebo masalou, naleznete v Indii. Za rozmanitou přírodou se cestovatelé vydávají také do Afriky, kde v savanách trpělivě čekají na příchod slonů či žiraf nebo se v jarních měsících připojí ke karavaně putující pouští a okusí život beduínů na vlastní kůži. Samotnou kapitolu v dějinách lidstva napsali původní obyvatelé amerického kontinentu. Ať už se vypravíte do USA za krásami národních parků, do tajemného mexického Chichén Itzá nebo na ztracené město Machu Picchu v peruánských horách, nezapomeňte promluvit s místními a načerpat jejich dávnou moudrost. Nejlepší exotické destinace pro koupání v moři a potápění pak naleznete na Seychelách, Maledivách nebo v Tichém oceánu na Fidži či Tahiti.

Najdi si svou exotickou dovolenou

Vybírejte ze široké nabídky zájezdů na jednom místě. Vyhledejte si svou vysněnou dovolenou přes náš vyhledávač zájezdů.

Vybírejte také destinace na dovolenou v zimě

Vydejte se s námi na cestu také za sněhem. Oblíbené letní treky v rakouských, švýcarských, italských i slovinských Alpách, bulharském Pirinu, rumunských Karpatech nebo španělských (a andorských) Pyrenejích vystřídají otevřené lyžařské vleky a kvalitně upravená střediska. Rozmanité sjezdovky na jednom místě, dlouhé sjezdy a téměř žádné fronty vás čekají již pár hodin autobusem od českých hranic. Pokud zimní sport nepatří mezi vaše oblíbené kratochvíle, zalistujte širokým výběrem adventních zájezdů a ochutnejte kromě rozmanitých punčů také vynikající perník v Norimberku, klobásky ve Vídni nebo vánoční štolu v Drážďanech. Inspirace na dárky přijde jako bonus.

Najdi si svou dovolenou na horách

Vybírejte ze široké nabídky zájezdů na jednom místě. Vyhledejte si svou vysněnou dovolenou přes náš vyhledávač zájezdů.

Oblíbené destinace na dovolenou, které jsou dlouhodobě v kurzu

Mezi nejoblíbenější destinace na letní dovolenou patří stále Chorvatsko se svou nespoutanou přírodou a průzračným Jaderským mořem. Další oblíbené destinace obklopují okrajová moře Středomoří. Na jih od Chorvatska máte jedinečnou možnost poznat temperamentní náturu obyvatel Černé hory, zabloudit do hor nebo protančit celou noc v historické Budvě. Vynikající středomořskou kuchyni a vzácné antické památky pak nabízí Řecko, které je díky letecké dopravě mnohem dostupnější než dříve. Nejlepší destinace na letní dovolenou leží zejména na ostrovech jako Kréta, Rhodos, Zakynthos či Korfu. Ostatně též další ostrůvky Středozemního moře nabízí prožití nevšední dovolené. Přejděte Korsiku po stezce GR 20, objevte rytířský řád na Maltě, procvičte španělštinu na Mallorce nebo se nadýchejte cypřišové vůně na Kypru.

Dlouhodobě oblíbené destinace

Vybírejte ze široké nabídky zájezdů na jednom místě. Vyhledejte si svou vysněnou dovolenou přes náš vyhledávač zájezdů.

Prozkoumejte aktuální nabídku zájezdů do celého světa. Rádi vám pomůžeme s výběrem.