Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

Zájezd jako valentýnský dárek

Valentýnský dárek nemusí být vůbec čokoládově sladký nebo praktický. Darujte nadšení z cesty a společně prožité chvíle, na které vaše polovička jen tak nezapomene. Pokud si nejste úplně jistí, kde by se měl váš valentýnský pobyt odehrávat, využijte možnosti dárkových poukazů, které jednotlivé cestovní kanceláře nabízí.

Romantická místa v Evropě

Zájezdem do Benátek nemůžete šlápnout vedle. Krásný romantický dárek vás s partnerem zavede na náměstí San Marcos, únorový karneval, křivolaké kanály i historické mosty. Triumf mezi romantickými městy však stále drží Paříž. Ideální valentýnský zájezd zažijete ve stínu Eiffelovy věže, před obrazem Mony Lisy, ve Versailleských zahradách nebo pod sněhovým Sacré Coeur. Probuďte svou romantickou duši, nechte se unést malířským uměním i básněmi nebo se vydejte do moderní čtvrti La Défense. Zámky se na pařížský Most umění už věšet nesmí, ale jistě si najdete jiné místo pro zpečetění vaší lásky. Romeo, Julie a vaše cesta do Verony. Kam jinam se vydat na valentýnský pobyt než do samotného srdce dění Shakespearovy tragedie Romeo a Julie? Ve Veroně vás okouzlí románská, gotická, renesanční i barokní architektura, a zejména pak Casa di Giulietta s proslulým balkonem, odkud Romeovi vyznávala lásku. Velmi romanticky působí také Mont Saint-Michel na rozmezí Normandie a Bretaně. Poutní místo v gotickém slohu ční nad zálivem, který se za odlivu dá projít suchou nohou. Podvečerní procházka za zvuku přilétajících racků, výhled na pobřeží a zasněný pohled na západ slunce nenechají žádné srdce chladným.

Nejlepší dárek na Valentýna - neznámá romantická místa Evropy

Co takhle namísto bonboniéry vyrazit do ráje čokoládových pralinek? V Belgii si vychutnáte tu nejlepší evropskou čokoládu a obohatíte svůj život o spoustu nových zážitků. Belgické město Bruggy, zvané Benátky severu, nabízí nejen krásnou historickou architekturu, ale také možnost projet se po tamních kanálech na lodičkách. U německých sousedů, nedaleko od Mnichova se nachází ideální dárek k Valentýnu. Máte doma již několik variací na plakát čí puzzle zámku Neuschweinstein? Romantická místa se nachází i velmi blízko českých hranic. Saské Švýcarsko, které je velmi úzce propojeno se Švýcarskem Českým. Dlouhá romantická procházka vás zavede k propasti Mardertelle, nad kterou se klene úchvatný obloukový most spojující skály Bastei a hrad Neurathen. Zažijte na vlastní kůži jeden z nejmalebnějších výhledů v Evropě.

Valentýnský pobyt v podobě slunce a Středomoří

Jih prozářený sluncem, korkové duby a vynikající portugalské víno. Zní vám tato představa jako rajská hudba? Vezměte svoji drahou polovičku do Portugalska. Pohádkové stavby vás přenesou do jiného století a dech vám jistě vyrazí Palacio de Pena. Zvenku barevný a zdobený palác skrývá své opravdové bohatství uvnitř. Stylový zdobený nábytek v orientálním stylu doplňují mohutné lustry a protkávané koberce. Slavné místo všech milenců se nachází u hlavní brány protkané kamennými vlasy a ozdobami. Zařaďte romantickou fotografii do alba i vy. Nedaleká Itálie nemusí znamenat pouze Florencii, Benátky a Řím. Památka UNESCO Cinque Terre (Pětizemí) vás vtáhne do nezapomenutelné snové atmosféry. Vyhraďte si čas pouze sami pro sebe. Zaposlouchejte se s vaší polovičkou do šumění moře, obdivujte pestrobarevné fasády přímořských domečků, ztraťte se v křivolakých uličkách a zajděte na dobré víno.

Odvažte se s partnerem do pravé exotiky

Na ostrovy Bali nebo Srí Lanka trvá let velmi dlouho, ale čas strávený v letadle za to jistě stojí. Průzračné moře, písečné pláže a tyrkysové laguny nejsou to jediné, co tento ráj nabízí. Na takový valentýnský dárek nezapomene nikdo a nikdy. Filipíny jsou o něco známějším souostrovím, které ovšem střeží neznámá tajemství. Po prozkoumání Manily nelze minout proslulé filipínské pláže, odpočinout si a vychutnat si společný čas. Co však takhle vyrazit neprostupnou džunglí do hor za nártouny? Rapa Nui. Zní vám domorodý název Velikonočních ostrovů jako z jiného světa? Promyslete valentýnský zájezd do posledního detailu a objevte s nejmilejším člověkem tajemství soch Moai. Pro Čechy je poměrně nezvyklou destinací i Japonsko. Na jaře se probouzí třešně i sakury, které halí celé sady i břehy řek do jemně růžové barvy. Mimo monzunové období zase láká k výstupu posvátná hora Fujisan. Že Japonsko nepůsobí příliš romanticky? Zenové zahrady, odlišná kultura, zajímavé památky i překrásná příroda vás přesvědčí o opaku.

Dárek k Valentýnu prožijte společně na horách

Pro zimní období se hodí skvěle lyžařské zájezdy. Zabalte nějaký zájezd jako překvapení pro vašeho partnera nebo partnerku. Prozkoumejte nabídky zájezdů do rakouských, italských, francouzských nebo švýcarských Alp. Patříte snad mezi ty, kterým krevní tlak zvedá už jen pouhá myšlenka na dobrodružství? Naplánujte romantický trek pod nejvyšší horu světa. Nejkrásnější výhled na Mt. Everest na vás čeká na svahu hory Purimory. Vztah se takovým výletem jen upevní a proč si právě tady neslíbit věrnost a společnou cestu životem? 

Další články