Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

Apulie a Basilicata letecky

Cena od:
23 790 Kč
Poptat
Brindisi • Alberobello • Locorotondo • Ostuni • Castel del Monte • Matera • Murgia • Lecce • Otranto • Bari

Popis

Brindisi • Alberobello • Locorotondo • Ostuni • Castel del Monte • Matera • Murgia • Lecce • Otranto • Bari

1. den:

Odlet z Vídně (možno objednat svoz z Brna) do Brindisi, po příletu přejezd do historického centra obklopeného dvěma dlouhými zálivy, procházka centra se spoustou zajímavých památek a staveb – románská katedrála z 11.–12. stol., náměstí s fontánou, kostel Santa Maria del Casale ze 13. stol. s průčelím z růžového mramoru a nádhernou freskou Posledního soudu, starověký římský kamenný sloup označující konec 560 km dlouhé cesty Via Appia začínající v Římě, vystavěný na krásném schodišti nad přístavem aj. Poté odjezd na ubytování.

2. den

Po snídani odjezd na výlet do jedněch z nejkrásnějších a nejzajímavějších měst v Itálii. Navštívíme Alberobello, pohádkové město plné bílých kruhových domků s kamennými střechami, nazývaných trulli. Nachází se jich zde asi 1 400 a uličky mezi nimi jsou neustále plné života a turistů, kteří obdivují tento skvost zapsaný na seznam Unesco. Některé z těchto domečků jsou stále obydlené, ale většina se proměnila na malá muzea či prodejny suvenýrů, takže se určitě nezapomeneme podívat i dovnitř. Město je skutečnou raritou a jeho přitažlivost zvyšuje i skutečnost, že leží v půvabném a úrodném kraji plném vína a oliv. Po prohlídce budeme pokračovat do města Locorotondo, které se vypíná nad okolní zelenou krajinou plnou olivovníků. Po rušném Alberobellu zde oceníme malebná zákoutí a klidná posezení, k nimž jistě přispěje i místní vynikající bílé víno. Posledním cílem tohoto dne bude Ostuni, kterému se přezdívá Bílé město. Už z dálky nás oslní bílá barva místních domů vystavěných jeden vedle druhého na kopci, kterému dominuje pozdně gotická katedrála. Úzké malebné uličky, hezká náměstí, strmá schodiště i obchůdky určitě nadchnou všechny návštěvníky. Staré město s pevností, kulatými věžemi, městskými branami vypadá jako za starých časů. Večer návrat na ubytování.

3. den:

Po snídani odjedeme na prohlídku jedné z nejzajímavějších památek Unesco v Itálii, Castel del Monte. Stojí na lesnatém vršku v nadmořské výšce 540 metrů a pochází ze 13. stol., kdy ho nechal postavit sám císař Fridrich II. Štaufský. Stavba má zvláštní půdorys a experti se dodnes nemohou shodnout, k čemu osmihranná budova sloužila. Záhadu funkce Castelu del Monte umocňuje i fakt, že nemá vůbec žádné obranné prvky, takže zde nenajdeme padací most, hradby, střílny ani stáje pro koně strážců hradu či členy panovníkovy družiny. Ovšem o symbolice hradu nemůže být pochybností, jelikož oktagonální půdorys, osm místností v každém patře a osmihranné nádvoří má jasný význam. Číslo osm totiž vyjadřuje zmrtvýchvstání a věčný život. Z toho důvodu mají i křtitelnice v kostele oktagonální formu. Číslovka osm je zde doslova na každém kroku. Odpoledne návrat na ubytování a odpočinek.

4. den:

Po snídani odjedeme do kraje Basilicata na návštěvu jednoho z nejpodivuhonějších měst Itálie – Matera. Ještě před pár desetiletími bylo ostudou Itálie, neboť zde lidé žili v jeskyních vytesaných přímo ve městě. Dnes je Matera chloubou jižní Itálie a v roce 2019 byla vybrána jako evropské hlavní město kultury. Právě městská část Sassi di Matera plná jeskyní je vyhledávanou raritou. Celé město působí jako labyrint z kamenných domů, schodišť a úzkých uliček. Historie města
sahá až do paleolitu a je tedy jedním z nejstarších měst na světě. Své domy si tu místní obyvatelé tesali přímo do skály z
vápencového tufu, zdvihajícího se nad kaňonem řeky Graviny a postupem času se do skály tesaly nejen domy, ale i kostely.
Od roku 1993 je část města Sassi di Matera součástí světového dědictví UNESCO. V okolí se nacházejí nejvýznamnější
místa pobytu jeskynního člověka v oblasti Středomoří. Navštívíme národní park Murgia s jeho archeologickým parkem, který byl také zapsán na seznam památek UNESCO. Jedná se o úžasnou krajinu, v níž si do měkkého tufu tesali lidé svá obydlí i celé vesnice a v současnosti zde najdeme i okolo 150 kamenných kostelů různých slohů a stavebních vlivů. Večer návrat na ubytování.

5. den:

Dnes se vydáme na pomyslný podpatek italské boty – Salentský poloostrov a navštívíme město Lecce, město nazývané pro své množství nádherných staveb jižní Florencie nebo také barokní Florencie. Bylo založeno Řeky ve 3. stol., na náměstí Piazza Sant’Oronzo se dochoval římský amfiteátr s kapacitou 25 000 míst, ale největší vliv na architektonickou podobu města měli Španělé v 17. stol. Budovy v barokním slohu zdobené okrasnými prvky z místního vápence si získaly označení lecceské baroko. Vedle amfiteátru budeme obdivovat asi nejkrásnější stavbu města Chrám sv. kříže s bohatě zdobeným průčelím, kostel Duomo Santa Maria dell’Assunta, založený na počátku 12. století s vysokou zužující se zvonicí, barokní Biskupský palác Palazzo Vescovile se skvostnou lodžií nebo se procházet úzkými kamennými uličkami plnými různých obchůdků. Odpoledne přejedeme do nejvýchodnějšího města celé Itálie – Otranto. Města se slavnou historií, památkami, přístavem, ze kterého se vyplouvalo na křižácké výpravy i za obchodem do Byzantské říše, ale i s krásnými plážemi, příjemnými restauracemi a obchůdky. Největší chloubou města je ale největší podlahová mozaika v Evropě nacházející se ve zdejší bazilice zobrazující biblické i mytické příběhy. Na náměstí Piazza del Popolo najdeme také unikátní byzantský chrám z 10.–11. stol. Dominantou města je mohutný Aragonský hrad, z jehož hradeb jsou nádherné výhledy. Večer návrat na ubytování.

6. den:

Celodenní volno, odpočinek, koupání.

7. den:

Po snídani odjedeme na prohlídku hlavního města Apulie – Bari. Procházka starým městem Bari Vecchia v blízkosti přístavu kdysi považovaného za bránu do Evropy. Navštívíme apulsko-románskou katedrálu San Sabino, románskou baziliku sv. Mikuláše, vyhledávané místo poutníků, neboť v její kryptě jsou uloženy ostatky sv. Mikuláše. Projdeme se kolemnormansko-štaufské pevnosti i po nábřeží Lungomare, které patří k nejdelším v Itálii a vybízí k romantickým procházkám
plným pěkných výhledů. V moderní části města najdeme především rušné bulváry, náměstí i pěší zóny plné obchodů,
restaurací i budovu radnice a divadlo Petruzzelli, které se řadí k těm největším divadlům v Evropě. Odpoledne návrat na
ubytování.

8. den:

Ráno transfer na letiště a odlet zpět do Vídně, možno opět obejdnat odvoz do Brna.

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu tam a zpět
• letištní taxy a odbavení letu s příručním zavazadlem
• transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
• 7× ubytování se snídaní ve 3* hotelu
• výlety dle programu
• průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

• pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2 800 Kč
• 7× večeře 3 500 Kč
• odbavení zavazadla do 20 kg 1 600 Kč/zavazadlo
• svoz Brno/letiště Vídeň/Brno 800 Kč/os.
• cena nezahrnuje pobytovou taxu cca 1,5 €/os./noc
• předpokládaná částka na vstupy 70 €.

Doprava

Doprava do Itálie a zpět je zajištěna leteckou společností Lauda Motion (skupina Ryanair).
Předpokládaný letový řád:
Vídeň – Brindisi 06:00 – 07:35
Brindisi – Vídeň 08:00 – 09:35

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

V ceně zájezdu je odbavení s příručním zavazadlem. Každý účastník může mít s sebou jedno příruční zavazadlo do 10kg, které musí mít rozměry max. 55x40x20 cm a jedno malé příruční zavazadlo s rozměry max. 40x20x25 cm.

V ceně není zahrnuto žádné zavazadlo k odbavení.
Za příplatek 1600 Kč je možno doobjednat odbavené zavazadlo do 20 kg. Doporučujeme objednat na každou dvojici alespoň jedno zavazadlo k odbavení. Platby za odbavení zavazadla na letišti jsou podstatně vyšší.

Pořádající CK: Emma

Termíny:

Od: 2020-06-10
Do: 2020-06-17
Počet nocí: 7
Cena od: 23 790 Kč

Nezávazně poptat zájezd