Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

Azorské ostrovy – São Miguel – pěší turistika v zeleném ráji – letecky

Cena od:
33 990 Kč
Poptat
PONTA DELGADA • SETE CIDADES • FAJA DO BAIXO • FURNAS • FAIAL DO TERRA • POVOACAO • PONTA DA MADRUGADA Náročnost tras: středně lehká

Popis

PONTA DELGADA • SETE CIDADES • FAJA DO BAIXO • FURNAS • FAIAL DO TERRA • POVOACAO • PONTA DA MADRUGADA
Náročnost tras: středně lehká

1. den:

V brzkých ranních hodinách odlet z Prahy přes Lisabon na ostrov São Miguel do Ponta Delgady (předpokládaný odlet z Prahy je v 6,45 hod. s přestupem v Lisabonu) , přílet do Pondta Delgada v 13,05, transfer na ubytování.

2. den

Po snídani se nejdříve autobusem vydáme na západní stranu ostrova, kde začíná pěší túra cestou Mata do Canário (cca 12 km – 3,5 hod.) ke caldeira Sete Cidades, obrovskému vyhaslému kráteru, v jehož útrobách jsou dvě nádherná jezera zelené a modré barvy, ve kterých se odráží okolní lesy a atlantické nebe. Poté se pokračuje do Fajã de Baixo na prohlídku ananasových plantáží, která bude obohacena o ochutnávku ananasového likéru, který se zde vyrábí. Odjezd na ubytování.

3. den:

Výlet k jezeru Lago das Furnas a do jeho okolí. U jezera vyvěrají horké prameny a páry, které se využívají k přípravě proslulého dušeného pokrmu cozido das Furnas, který je kombinací masa, zeleniny a brambor. Pěší túra kolem dokola kráteru (cca 9,5 km – 3 hod.). Odpoledne procházka po fascinující botanické zahradě Terra Nostra s množstvím stromů a keřů neznámých pro nás, Středoevropany, možnost koupání v jezírku s termální vodou. Výlet pokračuje přes severní pobřeží, k vyhlídce Pico de Ferro a k návštěvě čajových plántaží společnosti Gorreana, jediné svého druhu v Evropě. Součástí je i malé muzeum. Při návratu na ubytování zastávka na vyhlídce Santa Iria.Návrat do hotelu

4. den:

Ráno prohlídka města Ponta Delgada, při které se seznámíte s historií, památkami a muzei města a zvyky místních obyvatel. Odpoledne fakultativně lodí mořská výprava za delfíny a velrybami. Plavba trvá přibližně 3 hodiny a je organizovaná profesionálním týmem. (Uskutečnění výletu záleží na aktuálních povětrnostních podmínkách).

5. den:

Po snídani odjezd z Ponta Delgada směrem k vesnici Lagoa. Návštěva tradiční keramické dílny a rybářského přístavu. Pěší túra Praia – Lago do Fogo po přírodní stezce a kolem levády (cca 12km – 4 hod.) během túry budete moci pozorovat mnoho druhů endemických rostlin, které nejsou k vidění jinde na světě. Během výstupu je několik míst, odkud si můžete vychutnat nádherný výhled na jižní pobřeží S.Miguel, na Vila Franca do Campo a Ribeira da Praia. Po té zastávka v Caldeira Velha s termálními prameny a geotermální elektrárnou. Poslední zastávka bude v továrně typických likérů Mulher de Capote. Návrat na hotel.

6. den:

Po snídani odjezd k turistické stezce Faial da Terra – Salto do Prego (cca 5 km – 3 hod.), túra začíná i končí ve Faial da Terra, kde se nachází vodopád Salto do Prego a kolem něj překrásné akácie a voňavé pittosporie, nazývané též čínské pomerančovníky. Dále stezka pokračuje klesáním až do Faial da Terra. Zde volno s možností koupání v moři. Návrat do hotelu.

7. den:

Volný den nebo celodenní fakultativní výlet po severovýchodní části ostrova (min. 15 osob), nádherném regionu se strmými někdy až vertikálními mořskými útesy, s původní exotickou vegetací a zalesněnými vršky. Návštěva parku Ribeira dos Caldeirões, který je umístěný mezi starobylými vodními mlýny. Zde vedou pěší stezky podél svahů nad řekou umožňující přístup k bohaté přírodní vegetaci a k panoramatickým výhledům. Návštěva Casa do Trabalho, centra lidových ručních výšivek a tkaných látek . Cesta dále pokračuje přes nejkrásnější část s působivými výhledy na údolí k vyhlídce Ponta da Madrugada. Dále podél pobřeží se dostaneme do vesničky Povoação, kde se usadili první osadníci ostrova. Zde můžete ve volném čase ochutnat jejich Fofas da Povoação (typický azorský moučník). Návrat na ubytování.

8. den:

Snídaně na hotelu a poté transfer na letiště (odlet v 6,40 hod., s přestupem v Lisabonu – předpokládaný přílet do Prahy v 18,30 hod.)
Průvodkyně zájezdu: Ivana Tulpová

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu Praha–Azory–Praha, vč. tax
• autobusovou přepravu dle programu
• 7× ubytování ve 3* hotelu se snídaní
• průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

• pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 6 500 Kč (na vyžádání)
• 7x večeře 3 800 Kč
• fakultativní výlet severovýchod ostrova 1 250 Kč (min. 15 osob)
• fakulttivní výlet pozorování delfínů a velryb cca 50 eur

Předpokládaná částka na vstupy 40 €.

Doprava

Doprava na Azorské ostrovy je zajištěna leteckou společností Tap Portugal
Předpokládaný letový řád (místní časy):
Praha – Lisabon 6:45–9:15, Lisabon – Ponta Delgada 11:40, – 13:05
Ponta Delgada – Lisabon 6:40 – 09:50, Lisabon – Praha 14:15 – 18:30
Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.
V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry příručního zavazadla – max. 55x40x20 cm.

Způsob prodeje

on-line

Pořádající CK: Emma

Termíny:

Od: 2020-06-20
Do: 2020-06-27
Počet nocí: 7
Cena od: 33 990 Kč

Nezávazně poptat zájezd