Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

ČÍNA O 4 DĚJSTVÍCH A TIBET

TISÍCILETÁ KULTURA, LAMAISTICKÉ PALÁCE

Ubytování: hotel***/****
Cena od:
77 590 Kč
Poptat
Přijměte pozvání do daleké Číny a Tibetu, zemí oplývajících nezměrným kulturním, historickým i přírodním bohatstvím. Podrobně koncipovaný program nás zavede do míst, která patří mezi největší a nejvýznamnější výtvory lidské civilizace. Můžete se těšit na obsáhlou prohlídku Pekingu, tibetské Lhasy, ...

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet odpoledne z Prahy s průvodcem do Pekingu.

2. den zájezdu
Odpoledne přílet do PEKINGU na terminál 3 Pekingského letiště, navržený architektem N. Fosterem k příležitosti konání LOH v r. 2008, transfer do centra města na ubytování, večeře na uvítanou – slavná pekingská kachna nebo noční gastronomický trh Donganmen (štíři, hadi, pavouci, larvy bource morušového a jiné „pochoutky“) na slavné obchodní třídě Wangfujing. Nocleh v Pekingu.

3. den zájezdu
Poznávání PEKINGU. Roztomilý symbol země – medvídci panda v pekingské ZOO, následně se vydáme do největšího tibetského chrámu v Pekingu lamaistického chrámu Yonghegong, který nás uchvátí svojí atmosférou, modlitbami mnichů a největší dřevěnou sochou Buddhy na světě. Nevynecháme ani císařskou Konfuciánskou akademii, kde se vzdělávaly generace císařských úředníků a projdeme se ve staré romantické zástavbě tzv. Hutongů – světa, kde se vše odehrává na ulici a který se v moderní Číně stává pomalu vzácností. Uvidíme i starou Bubnovou a Zvonovou věž, projedeme se na cyklorikšách a navštívíme Olympijský areál s neobvyklými příklady moderní architektury – stadiony Ptačím hnízdem a Vodní kostkou. Navštívíme výrobnu císařského porcelánu, kde se důkladně seznámíme s tajemstvím jeho výroby. Nocleh v Pekingu.

4. den zájezdu
Jeden z divů světa – VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ, navštívíme méně známý úsek, abychom si dokonale užili atmosféru kamenného hada, který se valí po vysokých hřbetech hor jako memento nadřazenosti a moci čínské civilizace vůči nomádským kmenům. Zelené stráně a nekončící val se stovkami věží, to je pravá Čína. Odpoledne se přesuneme do oblasti TYGŘÍCH HOR a 13 HROBEK CÍSAŘŮ DYNASTIE MING, pohádková krajina „zmačkaného sametu“, kterou osobně vybral císař, je místem, kde odpočívají císařové nejvýznamnější čínské dynastie. Navštívíme Podzemní palác a Pokladnici jediné otevřené hrobky a projdeme se po Cestě duchů s kolosálními sochami lidí a zvířat. Na závěr dne tradiční čínský čajový obřad. Nocleh v Pekingu

5. den zájezdu
Vydáme se na největší náměstí světa – náměstí Nebeského klidu, odtud do legendárního Zakázaného města, necháme se pohltit komplexem 9999 budov, kde sídlili Synové nebes od poč. 15. stol. až do r. 1912. Uvidíme slavný Dračí trůn v Síni nebeské harmonie, císařské zahrady a umělecké sbírky. Vystoupáme na Uhelný pahorek s výhledy na celý Peking a Zakázané město. Chrám Nebes, kde se čínský císař modlil za dobrou úrodu a proslulý Perlový trh s množstvím šperků, oblečení, doplňků atp. Na závěr navštívíme Letní císařský palác, který tvoří více jak 3000 staveb na břehu jezera Kchun-ming. Možnost projížďky dračí lodí s výhledy na ohromující pagodu Libovonného Buddhy, řadu mostů, pavilonů a dalších palácových budov. Večer možnost návštěvy představení pekingské opery nebo Kung-fu show. Nocleh v Pekingu.

6. den zájezdu
Hypermoderní rychlovlaky, to je také současná Čína, rychlostí přes 300 km/h se ráno vydáme do srdce Číny, do oblasti slavných a mýtických ŽLUTÝCH HOR. Odpoledne navštívíme okolní vesnice a starobylá městečka, kde obyvatelé žijí jako před staletími, uvidíme čajové plantáže, rýžová políčka s vodními buvoly, bambusové lesy a necháme se okouzlit starobylou architekturou vesniček XIDI a HONGCUN, které jsou jako ze staré čínské pohádky – kanály, jezera, kamenné uličky s lampiony, chrámy a obchůdky. Večer procházka po starém městečku TUNXI a návštěva některé ze stylových horských čajoven nebo kaligrafické dílny. Nocleh v Huangshan,

7. den zájezdu 
Celý den budeme věnovat ŽLUTÝM HORÁM, jednomu z největších přírodních divů Číny a světa. Projedeme okolo několika vodopádů, vyjedeme lanovkou na jejich vrchol, odkud se nám naskytne fantastický pohled na okolní vrcholky a na Západní a Východní moře mraků. Žluté hory nejsou jen strmé žulové stěny, ale také starobylé borovice, jež utvářely čínské představy o estetice. Na cestě nás doprovodí tisíce kvetoucích rododendronů. Návrat na hotel.

8. den zájezdu
Ráno nasedneme na vlak, příjezd do SU-ČOU, čínských Benátek, půvabného a bohatého města na řece Jang c´tiang, které zmiňuje už Marco Polo a které je světově proslulé svojí ohromnou kolekcí starobylých klasických čínských zahrad (tzv. literátské zahrady). Navštívíme nejkrásnější z nich – Zahradu mistra rybářských sítí a Zahradu poníženého úředníka, jež jsou mistrovskou ukázkou zahradní architektury a okouzlují rozmanitostí svých staveb, bohatostí bonsají a jezírek atp. Navštívíme i nejstarší čínskou manufakturu na výrobu hedvábí, které Su-čou celosvětově proslavilo. Na závěr romantická plavba po kanálech, atmosféra starého města. Nocleh v Su-čou.

9. den zájezdu
Ráno se přesuneme (vlakem nebo autobusem) do ŠANGHAJE, jedné z největších světových megapolí, abychom okusili rytmus koloniálního nábřeží Bund s budovami bank a ambasád, okouzlujícího komplexu zahrad Yu Yuan, navštívíme i staré čtvrtě zahraničních koncesí, jež bývaly pověstným šanghajským doupětem neřesti. Uvidíme starý šanghajský trh, mnohé chrámy a nakonec se přepravíme na druhou stranu města do hypermoderní čtvrti Pudong s mrakodrapy jako Perla Orientu nebo Shanghai Tower. Večer fakult. vyhlídková plavba centrem Šanghaje s pohledy na moderní čtvrti i starou zástavbu. Pozdě večer přesun na letiště a okolo půlnoci odlet do ČR. Program B Ubytování v Šanghaji.

10. den zájezdu
V časných ranních hodinách přelet ze Šanghaje do LHASY, svatého města, sídla dalajlámů, které je srdcem a duší Tibetu. Transfer do hotelu na ubytování. Seznámení s hlavním městem Tibetu, první část prohlídky.

11.den zájezdu
LHASA, dominantní mohutná stavba paláce POTÁLA (UNESCO), monumentální bývalé zimní sídlo duchovního vůdce Tibetu dalajlámy, mohutná stavba má 13 pater s obrovským bohatstvím uvnitř paláce, zdobené interiéry a střešní terasou s výhledem na okolí Lhasy. Následuje prohlídka svatyně Jokhang s pověstnou zlatou sochou Buddhy Šákjamuniho a krále Songcen Gampa s manželkami, považována za nejposvátněj ší místo v Tibetu. Kolem chrámu Džokhang vede posvátný poutnický okruh Barkhor, kde můžete pozorovat procházející poutníky z celého světa a také si zde můžete nakoupit u pouličních prodejců.

12. den zájezdu
Klášter Däpung, jeden z nejvýznamnějších a největších klášterů tibetské sekty Geluppa. Výlet ke klášteru Gandän v krásné krajině 4300 m n.m. Odpoledne navštívíme bývalé letní sídlo dalajlámů NORBULINKA (UNESCO) a klášter Sera, kde lze pozorovat mnichy při rituálech.

13 den zájezdu 
Dopoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

14.den zájezdu
V ranních hodinách přílet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Peking, Shanghai – Praha vč. letištních tax, 
 • transfery z/na letiště, rychlovlak Peking – Žluté hory, vlak Žluté hory – Su-čou, vlak/bus Su-čou – Šanghaj, 
 • 11x ubytování v hotelu ****/*** (4x v Pekingu, 2x ve Žlutých horách, 1x v Su-čou, 1x Šanghaji, 3x v Lhase),
 • 6x oběd nebo večeři,
 • večeři s Pekingskou kachnou na uvítanou,
 • dopravu mikrobusy v průběhu programu,
 • transfery z/na nádraží,
 • českého průvodce CK,
 • místního průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné cca 290 $,
 • fakultativní výlety,
 • spropitné pro místní řidiče a průvodce cca 40 $
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci “Cena zahrnuje”

Fakultativní příplatek

 • vízum do Číny 3000 Kč,
 • 1lůžk.pokoj 10800 Kč (povinné při nedoobsazení),
 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 1290 Kč

Nástupní místa

07.05. - 20.08. Odjezd L2, L3 Přehled nástupních míst najdete ZDE

Vstupní vízum

 • turistické vízum do Číny 3000 Kč, o potřebných formalitách nutných k vyřízení víza budeme včas informovat

Očkování

 • při vstupu do země není požadováno žádné povinné očkování

Pořádající CK: Redok

Termíny:

Od: 2020-05-07
Do: 2020-05-20
Počet nocí: 13
Cena od: 77 590 Kč

Nezávazně poptat zájezd