Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

ČÍNA O 4 DĚJSTVÍCH

TISÍCILETÁ KULTURA, LAMAISTICKÉ PALÁCE

Ubytování: hotel
Cena od:
48 590 Kč
Poptat
Vydejte se s námi do daleké a exotické Číny, jedné z nejrozmanitějších a nejosobitějších destinací světa. Poznejte její neopakovatelný půvab v doprovodu průvodce, který nás seznámí se světově proslulými čínskými památkami a velkoměsty stejně tak, jako s neodhalenými krásami skrytého ...

Program zájezdu

1. den zájezdu: 
Odlet odpoledne z Prahy s průvodcem do Pekingu.

2. den zájezdu:
Odpoledne přílet do PEKINGU na terminál 3 Pekingského letiště, navržený architektem N. Fosterem k příležitosti konání LOH v r. 2008, transfer do centra města na ubytování, večeře na uvítanou – slavná pekingská kachna nebo noční gastronomický trh Donganmen (štíři, hadi, pavouci, larvy bource morušového a jiné „pochoutky“) na slavné obchodní třídě Wangfujing. Nocleh v Pekingu.

3. den zájezdu:  
Poznávání PEKINGU. Roztomilý symbol země – medvídci panda v pekingské ZOO, následně se vydáme do největšího tibetského chrámu v Pekingu lamaistického chrámu Yonghegong, který nás uchvátí svojí atmosférou, modlitbami mnichů a největší dřevěnou sochou Buddhy na světě. Nevynecháme ani císařskou Konfuciánskou akademii, kde se vzdělávaly generace císařských úředníků a projdeme se ve staré romantické zástavbě tzv. Hutongů – světa, kde se vše odehrává na ulici a který se v moderní Číně stává pomalu vzácností. Uvidíme i starou Bubnovou a Zvonovou věž, projedeme se na cyklorikšách a navštívíme Olympijský areál s neobvyklými příklady moderní architektury – stadiony Ptačím hnízdem a Vodní kostkou. Navštívíme výrobnu císařského porcelánu, kde se důkladně seznámíme s tajemstvím jeho výroby. Nocleh v Pekingu.

4. den zájezdu:
Jeden z divů světa – VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ, navštívíme méně známý úsek, abychom si dokonale užili atmosféru kamenného hada, který se valí po vysokých hřbetech hor jako memento nadřazenosti a moci čínské civilizace vůči nomádským kmenům. Zelené stráně a nekončící val se stovkami věží, to je pravá Čína. Odpoledne se přesuneme do oblasti TYGŘÍCH HOR a 13 HROBEK CÍSAŘŮ DYNASTIE MING, pohádková krajina „zmačkaného sametu“, kterou osobně vybral císař, je místem, kde odpočívají císařové nejvýznamnější čínské dynastie. Navštívíme Podzemní palác a Pokladnici jediné otevřené hrobky a projdeme se po Cestě duchů s kolosálními sochami lidí a zvířat. Na závěr dne tradiční čínský čajový obřad. Nocleh v Pekingu

5. den zájezdu:  
Vydáme se na největší náměstí světa – náměstí Nebeského klidu, odkud do legendárního Zakázaného města, necháme se pohltit komplexem 9999 budov, kde sídlili Synové nebes od poč. 15. stol. až do r. 1912. Uvidíme slavný Dračí trůn v Síni nebeské harmonie, císařské zahrady a umělecké sbírky. Vystoupáme na Uhelný pahorek s výhledy na celý Peking a Zakázané město. Chrám Nebes, kde se čínský císař modlil za dobrou úrodu a proslulý Perlový trh s množstvím šperků, oblečení, doplňků atp. Na závěr navštívíme Letní císařský palác, který tvoří více jak 3000 staveb na břehu jezera Kchun-ming. Možnost projížďky dračí lodí s výhledy na ohromující pagodu Libovonného Buddhy, řadu mostů, pavilonů a dalších palácových budov. Večer možnost návštěvy představení pekingské opery nebo Kung-fu show. Nocleh v Pekingu.

6. den zájezdu:  
Hypermoderní rychlovlaky, to je také současná Čína, rychlostí přes 300 km/h se ráno vydáme do srdce Číny, do oblasti slavných a mýtických ŽLUTÝCH HOR. Odpoledne navštívíme okolní vesnice a starobylá městečka, kde obyvatelé žijí jako před staletími, uvidíme čajové plantáže, rýžová políčka s vodními buvoly, bambusové lesy a necháme se okouzlit starobylou architekturou vesniček XIDI a HONGCUN, které jsou jako ze staré čínské pohádky – kanály, jezera, kamenné uličky s lampiony, chrámy a obchůdky. Večer procházka po starém městečku TUNXI a návštěva některé ze stylových horských čajoven nebo kaligrafické dílny. Nocleh v Huangshan,

7. den zájezdu:
Celý den budeme věnovat ŽLUTÝM HORÁM, jednomu z největších přírodních divů Číny a světa. Projedeme okolo několika vodopádů, vyjedeme lanovkou na jejich vrchol, odkud se nám naskytne fantastický pohled na okolní vrcholky a na Západní a Východní moře mraků. Žluté hory nejsou jen strmé žulové stěny, ale také starobylé borovice, jež utvářely čínské představy o estetice. Na cestě nás doprovodí tisíce kvetoucích rododendronů. Po návratu z vrcholů hor nasedneme na noční lůžkový vlak do Su-čou.

8. den zájezdu:
Ráno příjezd do SU-ČOU, čínských Benátek, půvabného a bohatého města na řece Jang c´tiang, které zmiňuje už Marco Polo a které je světově proslulé svojí ohromnou kolekcí starobylých klasických čínských zahrad (tzv. literátské zahrady). Navštívíme nejkrásnější z nich – Zahradu mistra rybářských sítí a Zahradu poníženého úředníka, jež jsou mistrovskou ukázkou zahradní architektury a okouzlují rozmanitostí svých staveb, bohatostí bonsají a jezírek atp. Navštívíme i nejstarší čínskou manufakturu na výrobu hedvábí, které Su-čou celosvětově proslavilo. Na závěr romantická plavba po kanálech, atmosféra starého města. Nocleh v Su-čou.

9. den zájezdu:  
Ráno se přesuneme (vlakem nebo autobusem) do ŠANGHAJE, jedné z největších světových megapolí, abychom okusili rytmus koloniálního nábřeží Bund s budovami bank a ambasád, okouzlujícího komplexu zahrad Yu Yuan, navštívíme i staré čtvrtě zahraničních koncesí, jež bývaly pověstným šanghajským doupětem neřesti. Uvidíme starý šanghajský trh, mnohé chrámy a nakonec se přepravíme na druhou stranu města do hypermoderní čtvrti Pudong s mrakodrapy jako Perla Orientu nebo Shanghai Tower. Večer fakult. vyhlídková plavba centrem Šanghaje s pohledy na moderní čtvrti i starou zástavbu. Pozdě večer přesun na letiště a okolo půlnoci odlet do ČR.

10. den zájezdu:  
V ranních hodinách přílet do Prahy.

Poznámka: V tištěném katalogu je termín 25.09. – 04.10. nabízen pod názvem ČÍNA – TO NEJ Z ŘÍŠE STŘEDU, ale program je totožný.

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Peking, Šanghaj – Praha,
 • transfer z/na letiště,
 • rychlovlak Peking – Žluté hory,
 • lůžkový noční vlak Žluté hory – Su-čou,
 • vlak/bus Su-čou – Šanghaj,
 • 7x ubytování v hotelu ***/**** (4x hotel 3* v Pekingu, 2x hotel 4* ve Žlutých horách, 1x hotel 4* v Su-čou),
 • 7x snídani,
 • 7x oběd nebo večeři,
 • večeři s Pekingskou kachnou na uvítanou,
 • dopravu mikrobusy v průběhu programu,
 • transfery z/na nádraží,
 • českého průvodce,
 • místního průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné cca 230 $, 
 • fakultativní výlety a vyhlídkové plavby, 
 • spropitné pro místní řidiče a průvodce cca 30 $,
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci “Cena zahrnuje”

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk.pokoj 6900 Kč (povinné při nedoobsazení),
 • vízum do Číny 3000 Kč,
 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 900 Kč

Nástupní místa

07.05. - 16.05. Odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Vstupní vízum

 • turistické vízum do Číny 3000 Kč, o potřebných formalitách nutných k vyřízení víza budeme včas informovat

Očkování

 • při vstupu do země není požadováno žádné povinné očkování

Zajímavosti

Mozaika tisícileté kultury
Divy přírody ve Žlutých horách
Čína budoucnosti v Šanghaji
Krajina „zmačkaného sametu“ Tygří hory

Pořádající CK: Redok

Termíny:

Od: 2020-05-07
Do: 2020-05-16
Počet nocí: 9
Cena od: 48 590 Kč
Od: 2020-09-25
Do: 2020-10-04
Počet nocí: 9
Cena od: 48 590 Kč
Od: 2020-05-07
Do: 2020-05-16
Počet nocí: 9
Cena od: Na dotaz

Nezávazně poptat zájezd