Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA

A POBYT V MARRÁKEŠI

Ubytování: Hotely *** v oblastech: Casablanka, Fés, Rabat a Marrákeš.
Cena od:
25 590 Kč
Poptat
Vydejte se s námi na zájezd do Marockého království. Vtáhneme vás do kulis arabských pohádek v královských městech Maroka. V druhé půli zájezdu se ubytujeme na 6 nocí v tradičním hotelu s patiem přímo uprostřed jednoho z nejatraktivnějších měst celé ...

Program zájezdu

1.den zájezdu
Odlet v podvečerních hod. z Prahy s průvodcem do Casablanky, transfer na ubytování.

2. den zájezdu
Ráno slavná mešita Hassana II. v CASABLANCE a odjezd do nejstaršího královského města FÉS (UNESCO), duchovní a umělecké centrum Maroka. Celodenní prohlídka krásného města, exkurze do středověku – největší marocká medína, súky, barvírny, řemeslnické dílny, exteriér mešity Karaouine, fontána Nejjarine, obchody, barvy a vůně města.

3. den zájezdu
Další jedinečné královské město MEKNES (UNESCO) nazývané „Marocké Versailles“, hradby, monumentální brány. Odpoledne římské město VOLUBILIS (UNESCO), největší antická památka Maroka, vyhlídka na MULÁJ IDRIS, nejposvátnější místo Maroka. Ubytování v Rabatu.

4. den zájezdu
Bílé sultánské město RABAT (UNESCO). Zastávka před Královským palácem, Chellah s římskými vykopávkami, mauzoleum Mohaneda V. s Hasanovou věží, kasba Ouidaias. Pokračujeme k dokončení prohlídky CASABLANKY, krátká procházka městem s architektonickými památkami z dob nadvlády Francouzů. Večer již v Marrákeši, ubytování na 6 nocí v tradičním hotelu s pátiem. První seznámení s podvečerním sultánským městem MARRÁKEŠ, jehož panorama lemuje hradba Vysokého Atlasu, labyrint úzkých uliček, slavné náměstí Djama el Fna s kejklíři, tanečníky, léčiteli a prodejci s ořechy, kořením.

5. den zájezdu
Celodenní prohlídka královské MARRÁKEŠE (UNESCO), města, které má milión obyvatel a červenou barvu architektury: středověké hradby, barvírny kůže, tradiční trhy – súky, mešita Koutobia se slavným minaretem ze 12. století, židovská čtvrť – mellah, skvostná medresa (islámská škola) Ben Yussef, palác el Badi – sídlo sultánů, mauzoleum saadských sultánů s jedinečnou maurskou výzdobou, prohlídka paláce Bahia – sídlo velkovezíra, zahrady a nádrž Menara.

6.den zájezdu
Celodenní výlet na úpatí pohoří VYSOKÝ ATLAS: vodopády OUZOUD – 110 m vysoká vodní kaskáda, plavba lodičkou, setkání s makaky. Cena: cca 20 €.

7.den zájezdu
Dvoudenní fakultativní výlet za romantikou na největší poušť světa SAHARU: přejezd pohoří Vysoký Atlas přes průsmyk TIZI-N-TICHKA ve výšce téměř 2300 m, který obklopují nejvyšší hory severní Afriky. Poté prohlídka největší marocké hliněné vesnice – ksár AIT BENHADDOU(UNESCO), jež si uchovala svou podobu z hlíny a slámy z časů, kdy byla zastávkou karavan z nitra Afriky – místo natáčení filmů Gladiátor nebo Království nebeské. Vyhlídková jízda údolím DRAA s oázami, hliněnými hrady a berberskými vesnicemi. Poté přejezd na velbloudech na poušti u ZAGORY do berberského pouštního kempu, tradiční večeře na koberci, hvězdné nebe na poušti a nocleh v beduínských stanech.

8.den zájezdu
Po snídani a při svítání cesta na velbloudech k minibusu. Zastávka v OURZAZATE u kasby Taorirt, která byla sídlem paši. Cesta přes Vysoký Atlas zpět do Marrákeše. Cena: cca 55 €.

9. den zájezdu
Celodenní fakultativní výlet k ATLANTSKÉMU OCEÁNU do historického přístavního města ESSAUIRA (UNESCO), koloniálního Mogadoru s výhledem na Purpurové ostrovy: koloniální architektura včetně hradeb, súky – trhy, rybářský přístav s rybami a mořskými racky, písečná pláž s dunami, nejzápadnější výběžek arabského světa. Cena: cca 20 €.

10. den zájezdu
Dopoledne MARRÁKEŠ, toulky uličkami, kde se proplétají chodci s osly a mezky, nákupy na největších trzích celého Maroka, možnost návštěvy arabských lázní hammam. Odpoledne transfer na letiště a odlet domů.

Cena zahrnuje

 • let. přepravu Praha – Casablanca a Marrákeš – Vídeň, vč. let. tax a poplatků, transfery z/na letiště (v případě příletu do Vídně CK zajistí transfer z letiště do ČR), 
 • dopravu klim. mikrobusem po Maroku, 
 • 9x ubytování v hotelu****/*** – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím (z toho 6x tradiční marocký hotel s patiem v Marrákeši), 
 • pobytovou taxu, 
 • 9x snídani, 
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné, fakult. výlety a služby, místního průvodce, bakšišné a vše co není uvedeno v „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 3150 Kč (povinné při nedoobsazení),
 • 2x večeře (Fes a Rabat) 400 Kč nebo 8x večeře 1600 Kč,
 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 900 Kč

Orientační ceny vstupného

 • orientační částka na vstupy je cca 60-70 €, dle individuálního zájmu o návštěvu památek.
 • V muslimských zemích je zvykem věnovat za veškeré poskytnuté služby - nosiči v hotelu, řidič v autobusu, místní průvodci, recepční apod.) spropitné - bakšišné!

Nástupní místa

15.10.- 24.10.  Odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Vstupní vízum

 • bezvízový styk do Maroka pro občany ČR

Očkování

 • při vstupu do země není požadováno žádné očkování

Zajímavosti

 • V Maroku lze nakupovat poměrně levně, k dostání je veškerý sortiment zboží vč. balené vody, pečiva, množství ovoce a zeleniny.
 • V marocké měně dirhamech DH cca 2,38 Kč (první výměna na hranicích) nutno platit potraviny, vodu, známky na pohledy apod. Za suvenýry, nápoje v hotelech atd. možno platit též v EUR nebo USD.

Pořádající CK: Redok

Termíny:

Od: 2020-10-29
Do: 2020-11-07
Počet nocí: 9
Cena od: 25 590 Kč
Od: 2020-10-15
Do: 2020-10-24
Počet nocí: 9
Cena od: Na dotaz

Nezávazně poptat zájezd