Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

MONTAFON S KARTOU

ROZKVETLÁ ALPSKÁ ZAHRADA

Ubytování: hotel***
Cena od:
12 471 Kč
Poptat
Montafon – „malé rakouské Švýcarsko“, zájezd v době největšího květu alpské flory, horské vrcholy Rätikonu, Silvretty a Verwallu, klenoty pohoří Rätikon – jezero Lünnersee a masiv Drei Türme, „wormská jezera“, nápoje na hotelu a Montafonská karta v ceně zájezdu.

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Ráno odjezd z ČR, příjezd do údolí MONTAFON v nejzápadnější části Rakouska. Ubytování a večeře.

2. den zájezdu:
Výlet místním busem do LATSCHAU, výjezd lanovkou na vrchol GRÜNECK (1890 m). Středně náročná trasa „AlpkulTour“ vedoucí nádhernou krajinou. Trasa je lemována rozkvetlými azalkami a je věnovaná kultuře pastvin, salašnických osad, nevšední pohledy na stromy, které zde rostou kořeny vzhůru. Pauza u chaty Lindauerhütte (1744 m), pod hl. dominantou pohoří Rätikon – masivem DREI TÜRME. Zde je udržovaná alpská botanická zahrada. Zpět po zpevněné cestě údolím GAUERTAL, pro které jsou typické vorarlberské dřevěné domky (4 hod.).

3. den zájezdu:
Odjezd do vesnice SCHRUNS. Výjezd lanovkami na vrchol SENNIGRAT (2300 m) – pěkný okruh po horských pěšinách kolem chaty WORMSER HÜTTE k jezerům Herzsee, Kälbersee a Schwarzersee. Během túry se vám naskytne krásný výhled na vrchol Zimba (2643 m), který je nazýván vorarlberským Matterhornem, projdete nejdelším lyžařským tunelem na světě a z vyhlídky SURBLIES (1980 m) se pokocháte vrcholy v pohořích VERWALL A SILVRETTA (cca 2 hod. chůze). Zdatnější vystoupí na vrchol Kreuzjoch (2395 m). Odpoledne přejezd do údolí BRANDNERTAL, které se nachází na rakousko – švýcarském pomezí. Výjezd lanovkou k jezeru LÜNERSEE – nádherně tyrkysově modré jezero ležící v kouzelném skalním kotli a zároveň klenot pohoří Rätikonu. Nenáročný okruh okolo jezera (2 hod. chůze). Nová lanovka k jezeru Lünnersee má být v provozu od července 2020. V případě nezahájení provozu lanovky v době našeho zájezdu, bude organizován jiný program.

4. den zájezdu:
Odjezd do vesnice GARGELLEN (1423 m), nejvýše položená vesnice v oblasti. Údolí a sedlo Schlappiner Joch oddělují masivy Rätikon a Silvretta. Výjezd lanovkou na vrchol SCHAFBERG (2130 m), nenáročná okružní „Stezka pašeráků“, k jezírkům SCHAFBERGSEE a GANDASEE (1 hod.). Trasu je možné prodloužit o výstup do sedla GAFIERJOCH (2415 m), výhledy do Švýcarska (2,5 hod.). Volné odpoledne, např. koupání v biotopu, hned naproti hotelu.

5. den zájezdu:
Snídaně, různé varianty, jak strávit volný den v údolí MONTAFON s využitím karty a místních autobusů:
1. Výjezd po silnici SILVRETTA HOCHALPENSTRASSE, nádherná vysokohorská krajina, je oprávněně nazývána „cestou snů“, nenáročná procházka kolem přehrady SILVRETTASEE (2 hod.). Pro zdatné účastníky celodenní túra od přehrady údolím BIELETAL přes sedlo Radsattel (2652 m) k chatě Wiesbadener Hütte (2443 m) a zpět údolím OCHSENTAL po zpevněné cestě. Během túry se nám otevřou výhledy na ledovce a na vrchol PIZ BUIN (3312 m), cca 4,5-5 hod.
2. Z vesnice GASCHURN výjezd lanovkou Versettlabahn (2100 m) – středně náročná túra údolím NOVATAL k další lanovce Garfreschbahn (1507 m), kterou se dá sjet do údolí (cca 1,5 hod. chůze) nebo středně náročná túra po pěšinách s výstupem na vrcholy VERSETTLA (2372 m) a MADRISELLA (2466 m). Stejnou cestou zpět (3 hod) nebo náročnější 5 hod. okruh.

6. den zájezdu:
Po snídani zastávka v prodejně sýrů, typický sýr pro Montafon je „Sura Kees“. Možnost nákupu nejen sýrů, ale i dalších vorarlberských specialit. Odjezd do ČR. Návrat ve večerních až nočních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).

Cena zahrnuje

 • dopravu lux. klim. autobusem,
 • 5x ubytování v hotelu*** v Gaschurn s all inclusive (snídaně a večeře formou bufetu, svačina – obložená houska, kterou si každý připraví sám u snídaně, nápoje neomezeně mezi 10.00-21.00 hodinou – pivo, víno, nealko),
 • Montafonskou kartu (využívání lanovek, místních autobusů, koupališť, mýtné po vysokohorské silnici Silvretta Hochalpenstrasse),
 • pobytovou taxu,
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné,
 • fakultativní služby
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci “Cena zahrnuje”

Fakultativní příplatek

 • 1 lůžkový pokoj 1500 Kč (zde povinné při nedoobsazení)
 • komplexní pojištění vč. storna zájezdu 210 Kč

Sleva

 • dospělý na přistýlce sleva 350 Kč,
 • dítě roč. 2001-13 cena 11390 Kč,
 • pro děti 6-14,9 let na přistýlce sleva 2500 Kč z dětské ceny

Nástupní místa

11.07. - 16.07. Odjezd N
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Pořádající CK: Redok

Termíny:

Od: 2020-07-11
Do: 2020-07-16
Počet nocí: 5
Cena od: 12 471 Kč

Nezávazně poptat zájezd