Afrika
- Egypt
- Maroko
Amerika
- Argentina
- Arizona
- Brazílie
- Colorado
- Karibik
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
- Utah
Asie
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kyrgyzstán
- Malajsie
- Maledivy
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Bali
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Bosna a Hercegovina
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
Další oblasti
-- Dalmácie
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
- Lotyšsko
- Maďarsko
- Německo
- Norsko
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
- Slovensko
Další oblasti
-- Levoča
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina

MONTAFON

ROZKVETLÁ ALPSKÁ ZAHRADA

Ubytování: hotel***
Cena od:
12 990 Kč
Poptat
Montafon – „malé rakouské Švýcarsko“, zájezd v době největšího květu alpské flory, horské vrcholy Rätikonu, Silvretty a Verwallu, klenoty pohoří Rätikon – jezero Lünnersee a masiv Drei Türme, „wormská jezera“, nápoje na hotelu a Montafonská karta v ceně zájezdu.

Program zájezdu

1. den zájezdu
Ráno odjezd autobusu z ČR, příjezd do údolí MONTAFON v nejzápadnější části Rakouska, ohromující scenérie i svébytná kultura. Ubytování a večeře.

2. den zájezdu
Výlet místním autobusem do vesnice LATSCHAU, výjezd lanovkou na vrchol GRÜNECK (1890 m). Středně náročná trasa „AlpkulTour“ vedoucí nádhernou krajinou. Trasa je lemována rozkvetlými azalkami a je věnovaná kultuře pastvin, salašnických osad a skýtá nevšední pohledy na stromy, které zde rostou kořeny vzhůru. Pauza u chaty Lindauerhütte (1744 m), která se nachází pod hlavní dominantou pohoří Rätikon – masivem DREI TÜRME. Zde je udržovaná alpská botanická zahrada. Zpět vede trasa po zpevněné cestě údolím GAUERTAL, pro které jsou typické vorarlberské dřevěné domky (4 hod. chůze).

3. den zájezdu
Odjezd do vesnice SCHRUNS. Výjezd lanovkami na vrchol SENNIGRAT (2300 m) – pěkný okruh po horských pěšinách kolem chaty WORMSER HÜTTE k jezerům Herzsee, Kälbersee a Schwarzersee. Během túry se vám naskytne krásný výhled na vrchol Zimba (2643 m), který je nazýván vorarlberským Matterhornem, projdete nejdelším lyžařským tunelem na světě a z vyhlídky SURBLIES (1980 m) se pokocháte vrcholy v pohořích VERWALL a SILVRETTA (cca 2 hod. chůze). Zdatnější vystoupí na vrchol Kreuzjoch (2395 m). Odpoledne přejezd do údolí BRANDNERTAL, které se nachází na rakousko – švýcarském pomezí. Výjezd lanovkou k jezeru LÜNERSEE – nádherně tyrkysově modré jezero ležící v kouzelném skalním kotli a zároveň klenot pohoří Rätikonu. Nenáročný okruh okolo jezera (2 hod. chůze).

4. den zájezdu
Odjezd do vesnice GARGELLEN (1423 m), nejvýše položená vesnice v oblasti. Údolí a sedlo Schlappiner Joch oddělují masivy Rätikon a Silvretta. Výjezd lanovkou na vrchol SCHAFBERG (2130 m), nenáročná okružní „stezka pašeráků“, která vede k jezírkům Schafbergsee a Gandasee (1 hod.). Trasu je možné si prodloužit o výstup do sedla GAFIERJOCH (2415 m), odkud je vidět do Švýcarska (2,5 hod.). Volné odpoledne, např. při pěkném počasí koupání v biotopu, který je hned naproti hotelu.

5. den zájezdu
Snídaně, různé varianty, jak strávit volný den v údolí MONTAFON s využitím karty a místních autobusů:

1. Výjezd po silnici SILVRETTA HOCHALPENSTRASSE, nádherná vysokohorská krajina, je oprávněně nazývána „cestou snů“, nenáročná procházka kolem přehrady SILVRETTASEE (2 hod.). Pro zdatné účastníky celodenní túra od přehrady údolím BIELETAL přes sedlo Radsattel (2652 m) k chatě Wiesbadener Hütte (2443 m) a zpět údolím OCHSENTAL po zpevněné cestě. Během túry se vám otevřou nádherné výhledy na ledovce a na vrchol PIZ BUIN (3312 m), cca 4,5 – 5 hod. chůze.

2. Z vesnice GASCHURN výjezd lanovkou Versettlabahn (2100 m) – středně náročná túra údolím NOVATAL k další lanovce Garfreschbahn (1507 m), kterou se dá sjet do údolí (cca 1,5 hod. chůze). Nebo středně náročná túra po pěšinách s výstupem na vrcholy VERSETTLA (2372 m) a MADRISELLA (2466 m). Stejnou cestou zpět (3 hod. chůze) nebo náročnější 5 hod. okruh.

6. den zájezdu
Po snídani zastávka v prodejně sýrů – typický sýr pro Montafon je „Sura Kees“. Možnost nákupu nejen sýrů, ale i dalších vorarlberských specialit, odjezd do ČR. Návrat ve večerních až nočních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).

Cena zahrnuje

 • dopravu lux. klim. busem
 • 5x ubytování v hotelu *** v Gaschurn
 • 5x rozšířená polopenze s neomezenou konzumací nápojů (snídaně a večeře formou bufetu, odpolední svačina, nápoje mezi 10:00-21:00 hod)
 • Montafonskou kartu (využívání lanovek, místních autobusů, koupališť)
 • mýtné po vysokohorské silnici Silvretta Hochalpenstrasse
 • pobytovou taxu
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné, fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci “Cena zahrnuje”

Fakultativní příplatek

 • 1 lůžkový pokoj 1500 Kč (zde povinné při nedoobsazení)
 • komplexní pojištění vč. storna zájezdu 210 Kč

Sleva

 • Cena pro dítě na pevném lůžku (ročník 2000 -2012) 11 390 Kč
 • Cena pro dítě 6-15,9 let na přistýlce - 8 890 Kč
 • dospělý na přistýlce sleva 350 Kč

Nástupní místa

09.07. - 14.07. odjezd N
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Pořádající CK: Redok

Termíny:

Od: 2019-07-09
Do: 2019-07-14
Počet nocí: 5
Cena od: 12 990 Kč

Nezávazně poptat zájezd