Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

NÁRODNÍ PARK KALKALPEN

VÁPENCOVÝ SVĚT HOR

Ubytování: hotel ***
Cena od:
9 591 Kč
Poptat
Okružní stezky, pastviny a zelené louky na Wurzeralm, idylické jezero Schiederweiher – perla údolí Stodertal, přírodní klenot jezero Gleinkersee, divoká romantická soutěska Dr. Vogelgesanga, mohutný horský masiv Totes Gebirge, Tauplitzalm – největší horská jezerní plošina střední Evropy, Hinterstoder – vyhlídkové ...

Program zájezdu

1. den zájezdu
V ranních hodinách odjezd z ČR. Zastávka u horského modrozeleného jezera GLEINKERSEE – okružní stezka kolem tohoto přírodního skvostu vede podél břehu a skýtá nádherné výhledy na okolní krajinu a pohoří Sengsengebirge, při příznivém počasí možnost koupání. Ubytování v gasthofu v Edlbachu, večeře.

2. den zájezdu 
Odjezd naším autobusem do SPITTAL AM PYHRN – možnost volby dopoledního programu:
Program A „ranní probuzení“ v soutěsce Dr. Vogelgesanga, druhá nejdelší soutěska v Rakousku, představení přírody s padající vodou a peřejemi. Při prolézání divoké romantické rokliny je třeba zdolat 500 schodů mezi skalními stěnami, několik lávek a můstků (okruh cca 2 hod.).

Program B
Pobyt ve SPITTAL AM PYHRN – tvář obce utváří především barokní klášterní kostel, nazývaný Dóm u Pyhrnu. Návštěva Muzea Alpinismu, které uvádí expozici s názvem „Mezi nebem a zemí – Gerlinde Kaltenbrunnerová a svět osmitisícovek“. Velmi působivé seznámení s historií horolezectví, klimatickými podmínkami, jaké panují na nejvyšších vrcholech naší planety, s podmínkami, které musejí po stránce fyzické a psychické splňovat extrémní horolezci.
Společný přejezd naším autobusem a výjezd pozemní lanovkou na náhorní plošinu WURZERALM (1400 m). Okružní nenáročná turistická stezka (2 hod.) s odbočkou k jezírku BRUNNSTEINER SEE. Možnost posezení na terase u Linzerhaus s krásnými výhledy na horský svět s vrcholem Wascheneck (2389 m) a s bizarní skalní stěnou Rote Wand.

3. den zájezdu
Odjezd naším autobusem do BAD MITTENDORFU, výjezd po vysokohorské silnici TAUPLITZALMSTRASSE na TAUPLITZALM (1650 m) – největší horská jezerní plošina střední Evropy – 6 jezer s křišťálově čistou vodou. Plošinu protkává množství turistických tras, které umožňují různě pohodlné procházky bez velkého převýšení. Oblast je proslulá jako zahrada Alp, hned od jara jsou zde horské louky posety květy. Záplavy barevných květů hořců či růžových horských azalek vytvářejí fantastické scenérie.

4. den zájezdu
Odjezd naším autobusem do HINTERSTODERU. Nenáročná procházka k idylickému jezeru SCHIEDERWEIHER, neuvěřitelné výhledy na nejvyšší vrchol pohoří Totes GebirgeGrosser Priel (2515 m) a vedlejší výrazný vrchol Spitzmauer (2446 m). Tyto dvě mohutné hory se za příznivého počasí zrcadlí na jeho tiché hladině (kratší varianta celkem 1 hod., delší varianta celkem 1,5 hod.). Přejezd autobusem k lanovce v Hinterstoderu, výjezd kabinkovou a sedačkovou lanovkou na HUTTERER HÖSSL (1858 m), procházka kolem jezera SCHAFKOGELSEE, možnost občerstvení, dvě vyhlídkové plošiny Dachsteinblick a Schafkögel s gigantickými scenériemi.

5. den zájezdu
Odjezd naším autobusem do vesnice ROSSLEITHEN, která je známá především díky kovářům kos, kteří dříve pracovali podél řeky Piessling. Půlhodinová procházka k impozantnímu prameni řeky PIESSLING, který pramení přímo v krasové jeskyni. Je to jeden z největších krasových pramenů ve Východních Alpách. Před polednem odjezd do ČR. Návrat ve večerních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).

Cena zahrnuje

 • dopravu lux. klim. busem,
 • 4x ubytování v gasthofu*** s polopenzí (snídaně formou jednoduššího bufetu, večeře formou menu o 3 chodech s možností výběru ze 2 hlavních jídel od 2. dne a salátový bufet),
 • kartu na všechny výjezdy lanovkami a vstup do soutěsky a muzea,
 • mýto,
 • pobytovou taxu,
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné mimo kartu, soutěsky a muzea dle programu,
 • fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci “Cena zahrnuje”

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 1000 Kč (povinné při nedoobsazení), 
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 180 Kč

Sleva

 • Cena pro dítě 6 – 14,9 let na přistýlce 6 590 Kč

Nástupní místa

04.07. - 08.07. odjezd N
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Pořádající CK: Redok

Termíny:

Od: 2020-07-04
Do: 2020-07-08
Počet nocí: 4
Cena od: 9 591 Kč

Nezávazně poptat zájezd