Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

RUSKO – PETROHRAD – KLENOT NA NĚVĚ

BÍLÉ NOCI A OTEVÍRÁNÍ MOSTŮ

Ubytování: hotel
Cena od:
22 071 Kč
Poptat
Jedinečný a oblíbený zájezd do Petrohradu s PhDr. Tomášem Jeřábkem, v jehož průběhu navštívíme světoznámé památky, přepychové paláce, otevírání mostů na Něvě. Shlédneme sbírky šperků, cenností a uměleckých předmětů nevyčíslitelné hodnoty v Ermitáži a její Briliantové klenotnici, to vše podpořeno ...

Program zájezdu

1. den zájezdu
V doprovodu průvodce dopolední odlet z Prahy do PETROHRADU. Transfer do hotelu. Večer fakultativní výlet na noční otevírání mostů na Něvě. Autobusem na náměstí Děkabristů, projížďka nočním nasvíceným městem, chrám sv. Mikuláše a romantická místa na břehu kanálů – Petrohradské Benátky. Návrat do hotelu okolo 02:00 hod.

2. den zájezdu
Celodenní prohlídka PETROHRADU (UNESCO), města založeného r. 1703 Petrem Velikým. Navštívíme Zaječí ostrov – historicky první osídlený ostrov Petrohradu s impozantní Petropavlovskou pevností a katedrálou sv. Petra a Pavla – hrobkou P. Velikého a dalších ruských carů, vězení Trubeckého bastionu. Světoznámá ERMITÁŽ v Zimním paláci, jednoho z nejslavnějších světových muzeí na honosném Palácovém nábřeží – bezkonkurenční sbírka uměleckých pokladů, včetně Briliantové klenotnice s její zlatou expozicí a protilehlé budovy Generálního štábu. Fakultativní lodní projížďka po Něvě – úchvatné pohledy na mosty a vodní cesty.

3. den zájezdu
Půldenní výlet do městečka PUŠKIN (Carskoje selo), jehož parky a paláce byly budovány v době vrcholu carské moci. Navštívíme monumentální Kateřinský palác carevny Kateřinský II. Veliké, nevynecháme legendární Jantarovou komnatu. Krátká zastávka u carského sídla v GATČINĚ. Vesnici darovala r. 1765 Kateřina svému milenci knížeti Grigoriji Orlovovi. Po návratu do Petrohradu Jusupovský palác, jeden z nejkrásnějších paláců Petrohradu, kde údajně přišel o svůj život zhýralý G. Rasputin.

4. den zájezdu
Dopoledne křižník Aurora, který spustil jednu z nejzásadnějších událostí světových dějin, Ruské muzeum ve velkoknížecím Michajlovském paláci, jedna nejkrásnějších ukázek klasicistních paláců ve městě – unikátní sbírka ikon, slavné obrazy I. Repina, jako Burlaci na Volze a další, skvělá sbírka umění ruské avantgardy. Večer volný program, možnost návštěvy některého ze slavných petrohradských divadel (Alexandrovské, Michajlovské, Mariinské, Ermitážní).

5. den zájezdu
Výlet do palácového a parkového komplexu PETRODVORCE, letní rezidence Petra Velikého na břehu Finského zálivu. Srdcem rozlehlých zahrad je Velká kaskádová fontána, nejimpozantnější soustava vodotrysků na světě, 37 zlacených soch, 64 fontán a 142 vodotrysků. Návrat do Petrohradu, odpoledne náměstí sv. Izáka s jezdeckou sochou Petra Velikého a monumentální katedrálou sv. Izáka – z její kopule se skýtá fantastický výhled na město, sousední Admiralitu a Ermitáž. Něvský prospekt , nejslavnější ulice Petrohradu i Ruska, individuální volno. Skuteční fajnšmekři si mohou přijít na své v největším světovém muzeu antropologie a etnografie Kunstkamera, naproti Zimnímu paláci.

6. den zájezdu
Snídaně, transfer na letiště a po poledni odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Petrohrad – Praha,
 • letištní taxy,
 • transfer z/na letiště,
 • dopravu busem na výlety 3. a 5. den,
 • 5x ubytování v hotelu*** – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • 5x snídani formou bufetu,
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné vč. rezervačních poplatků, fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Fakultativní příplatek

 • 1lůžkový pokoj 4900 Kč (povinné při nedoobsazení),
 • 5x večeře o 3 chodech 1850 Kč,
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 210 Kč,
 • připojištění vyššího storna zájezdu + 250 Kč
 • Jantarová komnata 890 Kč, cena zahrnuje vstup do Kateřinského paláce v Puškinu, zámeckého parku i návštěvu Jantar. komnaty, vč. povinného místního průvodce a sluchátek.
 • Balíček vstupů Ermitáž 1300 Kč, cena zahrnuje vstup do Zimního paláce (rezidence ruských carů), Ermitáže a budov Generálního štábu, Briliantové a Zlaté klenotnice, vč. povinného průvodce a sluchátek.
  Všechny výše uvedené vstupy je možno objednat nejpozději měsíc před odjezdem.
 • Vízum do Ruska, od září 2019 je možné si vyřídit na http://electronic-visa.kdmid.ru pro Petrohradskou oblast elektronická víza individuálně. Tato víza jsou zdarma. Za poplatek 150 Kč/os. vyřídí víza cestovní kancelář. Potřebné informace k vyřízení víz obdržíte měsíc před odjezdem. Při objednávce zájezdu nahlaste číslo cestovního pasu a dobu jeho expirace. Pojištění pro cesty do zahraničí je podmínkou k vyřízení víza.
 • Poznámka: 3lůžk. pokoj je většinou formou 2lůžk. pokoje s přistýlkou

Nástupní místa

26.05. - 31.05. Odjezd L2
23.06. - 28.06. Odjezd L2
14.07. - 19.07. Odjezd L2
18.08. - 23.08. Odjezd L2
01.09. - 06.09. Odjezd L2
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Zajímavosti

Zimní palác - Ermitáž vč. Briliantové klenotnice - Zimní palác – bývalá rezidence ruských carů, reprezentační prostory a trůnní sál, sály s dary cizích diplomatů a panovníků, nákupy ruských carů a nejvýznamnější archeologické nálezy, jejichž společnou vlastností je nevyčíslitelná umělecká a historická hodnota. Světoznámá obrazárna Ermitáž vč. protilehlých budov Generálního štábu. Ve skupině 15 osob pak návštěva unikátní Briliantové klenotnice s její zlatou expozicí v doprovodu průvodce. Cena 1300 Kč/os. vč. povinných sluchátek (objednávka nutná předem v CK)

Kateřinský palác s Jantarovou komnatou, jedno z vrcholných děl architekta Francesca B. Rastrelliho, v němž se vedle dalších zpřístupněných slavnostních reprezentačních sálů nachází obnovený "8. div světa" - Jantarová komnata, která sloužila jako audienční místnost ruských panovníků. Palác je obklopen rozsáhlým okrasným parkem. Cena 890 Kč obsahuje vstup do zámku, parku, Jantarové komnaty, průvodce a sluchátka (objednávka nutná předem v CK).

Pořádající CK: Redok

Termíny:

Od: 2020-05-12
Do: 2020-05-17
Počet nocí: 5
Cena od: 22 071 Kč
Od: 2020-05-26
Do: 2020-05-31
Počet nocí: 5
Cena od: 23 031 Kč
Od: 2020-07-01
Do: 2020-07-06
Počet nocí: 5
Cena od: 23 031 Kč
Od: 2020-09-08
Do: 2020-09-13
Počet nocí: 5
Cena od: 22 071 Kč
Od: 2020-09-01
Do: 2020-09-06
Počet nocí: 5
Cena od: Na dotaz
Od: 2020-08-18
Do: 2020-08-23
Počet nocí: 5
Cena od: Na dotaz
Od: 2020-07-14
Do: 2020-07-19
Počet nocí: 5
Cena od: Na dotaz
Od: 2020-06-23
Do: 2020-06-28
Počet nocí: 5
Cena od: Na dotaz

Nezávazně poptat zájezd