Afrika
- Egypt
- Maroko
Amerika
- Argentina
- Arizona
- Brazílie
- Colorado
- Karibik
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
- Utah
Asie
- Čína
- Gruzie
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kyrgyzstán
- Malajsie
- Maledivy
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Bali
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Bosna a Hercegovina
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
- Lotyšsko
- Maďarsko
- Německo
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
- Rusko
- Slovensko
- Španělsko
- Středomoří
- Švýcarsko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

SALZACHTAL – NP VYSOKÉ TAURY

TURISTICKÝ RÁJ V ÚDOLÍ ŘEKY SALZACH

Ubytování: hotel
Cena od:
12 190 Kč
Poptat
Vydejte se za poznáním NP Vysoké Taury, nejvyšších a nejkrásnějších štítů Rakouských Alp. Program zájezdu vás zavede do prostředí majestátných horských masívů převyšujících 3000 m, s celoroční sněhovou pokrývkou, přitom relaxovat a koupat se budeme v jezerech a koupalištích v údolí. Zájezd je vhodný i pro méně zdatné turisty, nebo i rodiny s dětmi. Co je však hlavní, díky kartě Hohe Tauern v ceně zájezdu, neutratíte za vstupy a lanovky zcela nic.

Park Fuchs – Grossglockner-Hochalpenstrasse – jezero Weißsee – Uttendorf – Krimmelské vodopády – Bramberg – Kützbühelské Alpy – Mittersill – Kitzlochklamm – údolí Rauris

Program zájezdu

1. den zájezdu 
Odjezd z ČR v dopoledních hodinách do Rakouska. Odpoledne příjezd do údolí řeky Salzach, ubytování v hotelu. Návštěva Parku divoké zvěře, jejímž domovem jsou nebo byly Vysoké Taury. Na ploše 15 ha tu máme možnost bezprostředního poznání všech živočišných druhů, které se v Taurech vyskytují. Pro děti jsou součástí parku nejrůznější zážitkové atrakce. Večeře v hotelu.

2. den zájezdu  
Po snídani výjezd proslulou vysokohorskou silnicí GROSSGLOCKNER-HOCHALPENSTRASSE pod nejvyšší horu Rakouska GROSSGLOCKNER (3797m). Cestou zastávka na vyhlídku Edelweißspitze (2572 m), s výhledem na více než 30 vrcholů vyšších než 3000 m. Z vyhlídkové terasy Franz Josefs Höhe (2369 m) úchvatné výhledy na samotný vrchol Grossglockenru, pozorování svišťů, túra po stezce Gamsgrubenweg k ledovci, popřípadě sestup k ledovci Pastersee pod horou. Odpoledne koupání a relaxace na venkovním koupališti s atrakcemi pro děti.

3. den zájezdu 
Ráno výjezd lanovkou k vysokohorskému jezeru WEIßSEE. Turistika s úchvatnou kulisou hor převyšujících 3000 m, s celoroční pokrývkou sněhu a ledu. Odpoledne koupání a relaxace v přírodním koupališti Uttendorf. Večer návrat do hotelu.

4. den zájezdu
Dopoledne KRIMMELSKÉ VODOPÁDY. Pro svou výšku 385 m jsou nejvyššími vodopády v Evropě. Budeme mít dostatek času vystoupat po stezce podél vodopádu, s mnoha vyhlídkovými plošinami, až do širokého plochého údolí nad horní hranou vodopádu. Odpoledne zajímavé MUZEUM BRAMBERG přibližuje stará tradiční řemesla, lidové zvyky a tradice z prostředí NP Vysoké Traury. Jeho součátí je i skanzen původních obydlí a expozice polodrahokamů a horských křišťálů. Večer návrat do hotelu.

5. den zájezdu 
Výjezd dvoustupňovou lanovkou PANORAMABAHN z údolí Salzachtal na vrcholky (1892 m) přiléhajících KÜTZBÜHELSKÝCH ALP. Nenáročná turistika mezi pastvinami a horskými chatami, s úchvatnými výhledy na okolní Alpské vrcholy. Odpolede návštěva zajímavého interaktivního MUZEA NP VYSOKÉ TAURY MITTERSILL. Koupání a relaxace v aquaparku v Mittersillu. Návrt na ubytování.

6. den zájezdu 
Po snídani nenáročná procházka divokou soutěskou KITZLOCHKLAMM s dechberoucími pohledy do divokých tůní a strží. Údolí RAURIS, výjezd dvoustupňovou lanovkou HOCHALMBAHN RAURIS do výšky 2000 m. Ukázka sokolnictví a voliér s dravými ptáky. Nenáročný sestup naučenou stezkou k 1. stupni lanovky, cestou možnost vyzkoušet rýžování zlata. Odpoledne odjezd, příjezd do ČR ve večerních hodinách, Praha cca ve 22.30 hod a následné rozvozy.

Cena zahrnuje

 • dopravu lux. klim. busem
 • 5x ubytování v hotelu*** – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím a balkonem
 • 5x polopenzi – bohatá snídaně, večeře o 3 chodech
 • průvodce
 • kartu Hohe Tauern – zdarma veškeré lanovky a vstupy (muzea, koupaliště, soutěsky – úspora až 3800 Kč/os.)

Cena nezahrnuje

 • fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 2000 Kč
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 210 Kč 

Sleva

 • děti se dvěma dospělými na pokoji - dítě do 6ti let sleva 7000 Kč, do 12ti let sleva 3500 Kč, do 15 let sleva 2100 Kč 
 • BONUS pojištění zdarma při objednávce zájezdu do 31.01.2019

Ubytování

 • Horský hotel *** nabízí prostorné, pěkně zařízení dvoulůžkové pokoje a rodinné pokoje s vlastním příslušenstvím, Sat-TV a balkonem, WiFi zdarma v restauraci. Hotelovým hostům je k dispozici malé wellness se saunou, párou a infrakabinou. 

Nástupní místa

20.08. - 25.08. Odjezd D + Ostrava (+500) Přehled nástupních míst najdete ZDE

Pořádající CK: Redok

Termíny:

Od: 2019-08-20
Do: 2019-08-25
Počet nocí: 5
Cena od: 12 190 Kč

Nezávazně poptat zájezd