Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

Skotsko, Orkneje – letecky

Cena od:
29 990 Kč
Poptat
EDINBURGH • ST. ANDREWS • MALT WHISKY TRAIL • THURSO • ORKNEJSKÉ OSTROVY • LOCH NESS • FORT AUGUSTUS • STIRLING • LOCH LOMOND • INVERRAY • OBAN

Popis

EDINBURGH • ST. ANDREWS • MALT WHISKY TRAIL • THURSO • ORKNEJSKÉ OSTROVY • LOCH NESS • FORT AUGUSTUS • STIRLING • LOCH LOMOND • INVERRAY • OBAN

1. den:

Odlet z Prahy do Edinburghu.Ubytování v hotelu a odpoledne první část prohlídky Edinburghu (dle příletového času) – hrad se skotskými korunovačními klenoty, hlavní třída starého města Royal Mile. Večer návrat do hotelu místní dopravou.

2. den

Po snídani odjezd na poloostrov Fife do světově proslulého domova golfu, St. Andrews. Možnost návštevy muzea golfu nebo hradu ze 13. století s vyhlídkou na Severní moře, zříceniny kdysi nejvetší skotské katedrály, která dodnes svědčí o její středověké nádheře, nebo jen procházek starobylými uličkami. Odpoledne přejezd na východní pobřeží Skotska, zastávka v původně rybářské vesnici Stonehaven s malebným přístavem a u impozantního hradu Dunnottar, rozlehlé zříceniny vystavěné na skalisku 50 m nad mořem. Pohled na tento hrad každého uchvátí a patří k nejčastěji fotografovaným motivům ve Skotsku. Ubytování na východním pobřeží Skotska.

3. den:

Ráno odjezd k hradu Fyvie, který je nejlepší ukázkou skotské šlechtické architektury. Jeho pět věží uchovává památku na pět století skotské historie. Zastávka s venkovní prohlídkou hradu a jeho okolí. Dále průjezd oblastí Speyside, světově proslulou svými palírnami whisky. Tato trasa bývá nazývána Malt Whisky Trail a na mnoha místech spatříme kromě krásné krajiny i typické komíny palíren připomínající pagody. Samozřejmě nezapomeneme některou z palíren navštívit, abychom se dozvěděli něco o výrobě whisky a také ji ochutnali. Odpoledne přejezd do nejsevernější části Skotska na ubytování.

4. den:

Pobyt v Thursu, nejsevernějším městě britského kontinentu. procházky starým městem, podél pobřeží po Victoria walk s krásnými výhledy na orknejský ostrov Hoy či ústí řeky Thurso s ruinami hradu, návštěva místního muzea. Fakultativně celodenní výlet na Orknejské ostrovy: Trajekt lodí a okružní jízda po ostrově s návštevou slavných prehistorických lokalit Skara Brae, Ring of Brodgar se slunečním kruhem z doby okolo roku 3.000 př. n. l., oblasti u vesnice Stenness s menhiry i hlavního centra ostrovu Kirkwallu se zajímavou architekturou a strmými uličkami. Návšteva ostrovu nabídne i možnosti pozorování jedinečné flóry a fauny, ať již během trajektu či okružní jízdy a upoutá svou atmosférou blízkou návšteve norských fjordu. Odpoledne trajekt zpět na pevninu a návrat na ubytování. (V případě špatného počasí či změn jízdního řádu trajektové přepravy si vyhrazujeme právo upravit program tohoto dne).

5. den:

Odjezd k jezeru Loch Ness, projíždka kolem jezera se zastávkou u zrícenin hradu Urquhart s nezapomenutelnými výhledy na jezero a okolní krajinu. Návšteva malebného městečka Fort Augustus s opatstvím, krásným výhledem na jezero Loch Ness a zajímavým systémem zdymadel na Kaledonském kanále nazvaném Neptunovo schodište. Možnost projíždky po jezeru Loch Ness. Odjezd na ubytování.

6. den:

Celodenní výlet krajinou jezer, hor a zálivů sahající od národního parku Loch Lomond a Trossachs až po západní pobřeží Skotska. Tato oblast je považována za nejhezčí ukázku typické skotské krajiny. Přejedeme k jezeru Loch Lomond, které je největším sladkovodním jezerem Velké Británie a zastavíme se ve vesnici Luss s oblíbenou pláží na břehu jezera i malebnými domky z 18. a 19. stol. Možnost projížďky lodí po jezeře Loch Lomond. Okolo poledne se vydáme hornatou krajinou na západ k jezeru Loch Fyne, nejdelšímu mořskému jezeru ve Skotsku. Na jeho západním břehu se zastavíme ve vesnici Inverray s hradem Inverray Castle vystavěným v neogotickém stylu s barokními a viktoriánskými prvky a rozsáhlým parkem. Budeme pokračovat podél západního břehu jezera Loch Fyne, k jezeru Loch Gilp a dále na západní pobřeží Skotska. Zde se zastavíme ve vesnici Arduaine na příjemnou procházku rozsáhlými pobřežními zahradami plnými rododenronů, azalek, magnolií a další typické flory. Poté přejedeme do města Oban s typickým přístavem, odkud vyjíždí trajekty na sousední ostrovy či palírnou whisky značky Oban. Večer návrat na ubytování.

7. den:

Ráno odjedeme skotskou krajinou s vysokými horami, říčkami i vřesovišti do města Stirling, bývalého královského města s mohutným hradem. Procházka malebnými uličkami starého městečka a možnost prohlídky hradu. Po poledni odjezd do Edinburghu. Odpoledne pokračování prohlídky města – zámek Holyrood House – skotské sídlo anglické královny, Scotch Whisky centrum, Skotská národní galerie aj. Podvečerní procházka centrem Edinburghu, možnost posezení v typických skotských hospůdkách se skotskou hudbou. Večer odjezd na ubytování u Edinburghu.

8. den:

Ráno transfer na letiště a odlet do Prahy. (Předpokládaný přílet do Prahy 9:20)

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu do Edinburghu a zpět vč. tax
• dopravu autobusem ve Skotsku
• 7× ubytování ve 2–3* hotelech se snídaní (nejsou možné 3-lůžkové pokoje)
• průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

• pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 7 700 Kč
• 4× večeře (3. – 6. den) 1 600 Kč
• fakultativní výlet na Orknejské ostrovy 1 800 Kč

Předpokládaná částka na vstupy 90 GBP.

Doprava

Doprava do Anglie a zpět je zajištěna leteckou společností Easy Jet.
Předpokládaný letový řád:
Praha – Edinburg 9:50 – 11:15, Edinburg – Praha 6:00 – 9:20

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

V ceně zájezdu je odbavení s příručním zavazadlem na osobu, které musí mít rozměry 56cm x 45cm x 25cm do 10 kg a odbavené zavazadlo do 20 kg.

Příbuzné produkty

Tento zájezd pořádáme také autobusem

Způsob prodeje

on-line

Pořádající CK: Emma

Termíny:

Od: 2020-07-19
Do: 2020-07-26
Počet nocí: 7
Cena od: 29 990 Kč
Od: 2020-06-07
Do: 2020-06-14
Počet nocí: 7
Cena od: Na dotaz

Nezávazně poptat zájezd