Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

STOCKHOLM – HELSINKY – PETROHRAD

A PLAVBA BALTSKÝM MOŘEM

Ubytování: hotel
Oblíbené
Sleva
Cena od:
17 271 Kč
Poptat
Jeden z nejoblíbenějších zájezdů s Petrem Horákem nám umožní poznat ta nejzajímavější místa 6 států omývaných vodami Baltského moře. Abychom tohle všechno stihli, budeme hned dvakrát brázdit vody Baltu obřím trajektem. A vězte, že to, co uvidíme, bude opravdu stát ...

Program zájezdu

1. den zájezdu
V pozdních večerních hodinách odjezd autobusu dle nástupních míst.

2.den zájezdu
Krátce po půlnoci odjezd z Prahy do Německa. Ráno příjezd do ROSTOCKU a následná prohlídka města. Odpoledne nalodění na trajekt do švédského Trelleborgu. V nočních hodinách vylodění a odjezd do Stockholmu.

3. den zájezdu
Ráno příjezd do švédské metropole STOCKHOLM, celodenní prohlídka Gamla Stan (Staré město) s královským palácem, parlamentem, radnicí a kostelem Storkyran. Moderní radnice, v níž se udělují Nobelovy ceny, unikátní námořní muzeum Vasa. Večer nalodění na trajekt do Finska (ubytování ve 4lůžk. kajutách), plavba Baltským mořem.

4. den zájezdu
Ráno bohatá snídaně na lodi, vylodění ve finském Turku a jízda autobusem do hlavní metropole. HELSINKY, prohlídka okolí přístavu, Uspenská katedrála, navštívíme moderní kostel Skalní chrám – Temppeliaukion kirkko, halu Finlandia, Olympijský stadion – dějiště LOH 1952, Sibeliův monument – památník nejslavnějšího finského skladatele. Přejezd do střediska zimních sportů LAHTI. Cesta nádhernou jezerní krajinou do oblasti Savonlinny, ubytování.

5. den zájezdu
Návštěva jednoho z nejkrásnějších měst Finska SAVONLINNY, rozkládajícího se na dvou ostrovech mezi jezery, zastávka u impozantního vodního hradu OLAVINLINNA. V podvečerních hodinách příjezd do PETROHRADU. Ubytování v hotelu. Fakultativně výlet na noční otevírání mostů na Něvě. Autobusem na náměstí Děkabristů, projížďka nočním nasvíceným městem, chrám sv. Mikuláše a romantická místa na břehu kanálů – Petrohradské Benátky. Místa, kam Dostojevský zasadil děj románu Zločin a trest. Návrat do hotelu okolo 02:00 hod.

6. den zájezdu
PETROHRAD
(UNESCO), město založené r. 1703 Petrem Velikým na ostrovech a bažinách v ústí Něvy. Okružní jízda městem – domek Petra I. Velikého, Smolný klášter, Křižník Aurora odstartoval jednu z nejzásadnějších událostí světových dějin minulého stol. Prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností města. Ermitáž, jednoho z nejslavnějších světových muzeí a galerií na honosném Palácovém nábřeží, bezkonkurenční sbírky uměleckých pokladů. Zaječí ostrov, historicky první osídlený ostrov Petrohradu s impozantní Petropavlovskou pevností a katedrálou sv. Petra a Pavla s hrobkou P. Velikého a dalších ruských carů, vězení Trubeckého bastionu. Fakultativní lodní projížďka po Něvě – úchvatné pohledy na mosty a vodní cesty. Návrat na nocleh.

7. den zájezdu
Městečko PUŠKIN, jižně od Petrohradu, velkolepé sídlo ruských carů Carskoje Selo. Jen málo míst v Rusku je spjato s ruskými dějinami více, než zdejší paláce a parky. Prohlídka Kateřinského paláce Kateřiny II. Veliké – mistrovské dílo baroka s dechberoucí JANTAROVOU KOMNATU. Odpoledne Petrohrad, náměstí sv. Izáka s jezdeckou sochou Petra Velikého a monumentální katedrálou Sv. Izáka. Z její kopule se skýtá fantastický výhled na město a sousední budovy Admirality a Ermitáže. Něvský prospekt – nejslavnější ulice v Rusku, individuální volno.

8. den zájezdu
Letní rezidence Petra Velikého PETRODVORCE, rozkládající se přímo na břehu Finského zálivu. Prohlídka grandiózního parku, jemuž dominuje Velká kaskáda (37 zlacených soch, 64 fontán a 142 vodotrysků). Odjezd z Ruska, večer ubytování v estonském Tallinnu.

9. den zájezdu
TALLINN (UNESCO), hlavní město Estonska na břehu Finského zálivu. Staré město obehnané mohutnými hradbami s věžemi a cimbuřím, připomíná malebností svých uliček Prahu. Uvidíme bránu Viru, Radniční náměstí s gotickou katedrálou, hanzovní cechovní a kupecké domy. Odjezd, večer ubytování v Lotyšsku – Riga.

10. den zájezdu
Hlavní město Lotyšska a největší město Pobaltí RIGA. Stará Riga – středověké jádro města (UNESCO) s nejstaršími kamennými domy v zemi, ulice Kalku, červený cihlový kostel sv. Petra, ulice Skarňu, gotický dům Černohlavců, trojice domů Tři bratři na Maža Pils, spleť uliček, nábřeží, Rižský hrad – sídlo prezidenta. Odjezd, večer ubytování Litva – Vilnius.

11. den zájezdu
Prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností hlavního litevského města VILNIUS (UNESCO) na řece Neris – Katedrální náměstí, věž Gedimino, Pilies gatvė (Hradní ulice), Radniční náměstí, dlážděné uličky Starého města, Jitřní brána. Program zakončíme v bývalém sídle litevských knížat – vodní hrad TRAKAI a modlitebny a muzea tajemného etnika Karaimů. Odjezd, noční průjezd Polskem.

12. den zájezdu
Předpokládaný příjezd do ČR v dopoledních hodinách a následné rozvozy.

Cena zahrnuje

 • dopravu luxusním klimatizovaným busem, 
 • trajekty Rostock – Trelleborg a Stockholm – Turku/Helsinky, 
 • 8x ubytování – 7x ubytování hotely*** – 2lůžkové pokoje s příslušenstvím, 
 • 1x 4lůžková kabina na trajektu Stockholm – Turku/Helsinky, 
 • 8x snídani formou bufetu, 
 • průvodce CK, 
 • komplexní pojištění včetně storna zájezdu (povinné z důvodu vyřízení víza)

Cena nezahrnuje

 • vstupné vč. rezervačních poplatků, fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžkový pokoj 5000 Kč (povinné při nedoobsazení)
 • Jantarová komnata 890 Kč – cena zahrnuje vstup do zámku, zámeckého parku i návštěvu Jantar. komnaty, vč. povinného místního průvodce a sluchátek (nutno objednat nejpozději měsíc před odjezdem),
 • 4lůžk. kajuta na trajektu Rostock- Trelleborg 500 Kč/os.
 • Vízum do Ruska, od září 2019 je možné si vyřídit na http://electronic-visa.kdmid.ru pro Petrohradskou oblast elektronická víza individuálně. Tato víza jsou zdarma. Za poplatek 150 Kč/os. vyřídí víza cestovní kancelář. Potřebné informace k vyřízení víz obdržíte měsíc před odjezdem. Při objednávce zájezdu nahlaste číslo cestovního pasu a dobu jeho expirace. Pojištění pro cesty do zahraničí je podmínkou k vyřízení víza

Orientační ceny vstupného

- Rostock – vstup do kostel 1,50 €
- Stockholm – vstup do kostelů 50–60 SEK
- Stockholm – Vasa muzeum 130 SEK cca 16 €
- Stockholm – Královský palác 25 SEK cca 14,50 €
- Helsinky – skalní chrám 3 €
- Petrohrad – Ermitáž – muzeum + budovy štábu 22 €
- Petrohrad – Petropavlovská pevnost + chrám 9 €
- Petrohrad – Petrodvorce – zahrady 900 RUB
- Petrohrad – lodní projížďka po Něvě 800 RUB
- Petrohrad – Isakijevský chrám a kolonáda – denní vstup 250 RUB, kolonáda 150 RUB (večerní vstup 400 RUB, kolonáda 300 RUB)
- Petrohrad – Chrám Spasitele Na Krvi – denní 250 RUB (večerní vstup 400 RUB)
- Petrohrad – Katedrála Panny Marie Kazaňské zdarma
- Petrohrad – Ruské muzeum (alternativně) 500 RUB
- Petrohrad – noční otvírání mostů (dle počtu osob)10 €
- Petrohrad – doprava – autobus nebo tramvaj 40 RUB, metro 45 RUB (neomezeně dlouho bez přestupu)
- Tallinn – Městské muzeum 5 €
- Riga – Národní galerie 6 €
- Vilnius – Muzeum KGB 4 €
- Vilnius – hrad a katedrála zdarma
- Trakai – hrad 7 €
- Trakai – modlitebna a muzeum Karaimů 2,50 €

Kapesné

dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 150-180 EUR, 300-500 SEK (nebude možné směnit na místě – doporučujeme objednat předem v České spořitelně), 1500 RBL

Rusko – základní ruská měna je 1 rubl (RUB). Orientační směnný kurz rublu je poslední dobou značně kolísavý s klesající tendencí. Orientačně – Petrohrad – březen 2018 – 1 €/71 RUB, 1 USD/55 RUB. V ČR je možnost vyměnit si RUB ve směnárnách ruské spořitelny Sberbank. Pokud máte možnost, doporučujeme část svých finančních prostředků vyměnit již v ČR. Zjednodušeně řečeno, částka v rublech je cca ½ částky v Kč.

Švédsko – základní měnou je 1 švédská koruna (SEK). Orientační směnný kurz je cca 1 SEK/2,83 Kč. Vstupy ve Švédsku je možno platit v €. Zpět vám však bude vráceno v SEK. Rok 2017 byl ve Švédsku rokem výměny bankovek a mincí. Od června 2017 neplatí staré bankovky (obrázek níže) a mince (10 SEK) a není možno tyto ani kde vyměnit. Abyste se vyhnuli problémům, zkontrolujte si prosím švédské peníze, které si s sebou vezmete. SEK je možno v ČR předem objednat v České spořitelně.

Sleva

 • BONUS vstupné Jantarová komnata zdarma při objednání zájezdu do 10.1.2020

 • Sleva za komplex. pojištění vč. storna zájezdu 330 Kč, rozhodnete-li se vyřídit si elektronické vízum do Ruska sami a stejně tak i zdravotní pojištění (v tomto případě však již většinou bez pojištění storna). Budete-li si vyřizovat vízum do Ruska sami, avšak komplexní pojištění vč. storna zájezdu si ponecháte od CK Redok, obdržíte k tomuto pojištění k vyřízení víza od CK Redok potřebné náležitosti. Budete-li si chtít nechat vyřídit vízum od CK Redok, je tak toto pojištění povinné.

Nástupní místa

16.06. - 27.06. odjezd A, B
09.07. - 20.07. odjezd A, B
22.07. - 02.08. odjezd A, B
04.08. - 15.08. odjezd A, B
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Vstupní vízum

Na vyřízení ruského víza je třeba (vyřizuje CK):
 • Cestovní pas (+ kopii dvojstránky s fotografií) s minimálně jednou volnou dvou-stránkou určenou pro víza. Platnost cestovního pasu musí minimálně o 6 měsíců přesahovat platnost uděleného víza 
 • Vízový formulář vyplněný na webových stránkách Ruského vízového centra vytištěný a vlastnoručně podepsaný žadatelem 
 • Barevnou fotografii (nikoli vytištěnou nebo okopírovanou z tiskárny) o rozměru 3,5 x 4,5 cm se zřetelným zobrazením obličeje žadatele v předním čelním pohledu na bílém pozadí, bez tmavých brýlí a pokrývky hlavy (výjimku z tohoto nařízení představují občané, kteří jsou s pokrývkou hlavy vyfoceni i v cestovním dokladu)

Pořádající CK: Redok

Termíny:

Od: 2020-06-16
Do: 2020-06-27
Počet nocí: 11
Cena od: 17 271 Kč
Od: 2020-07-09
Do: 2020-07-20
Počet nocí: 11
Cena od: 17 271 Kč
Od: 2020-07-22
Do: 2020-08-02
Počet nocí: 11
Cena od: 17 271 Kč
Od: 2020-08-04
Do: 2020-08-15
Počet nocí: 11
Cena od: 17 271 Kč
Od: 2020-07-23
Do: 2020-08-02
Počet nocí: 10
Cena od: Na dotaz

Nezávazně poptat zájezd