Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

ÚDOLÍ GLEMMTAL

SALCBURSKÝCH SVĚT HOR

Ubytování: hotel***
Cena od:
9 591 Kč
Poptat
Louky, krása horských pastvin, kouzlo horských salaší a travnaté hřebeny Kitzbühelských Alp, pohodové hřebenové túry různých délek a náročností, vrchol Hohe Penhab, Leogang a impozantní skalní stěny masivů Loferer a Leoganger Steinberge, jedinečná restaurace a muzeum „Alte Schmiede“, hotel v ...

Program zájezdu

1. den zájezdu
V ranních hodinách odjezd autobusu z nástupních míst, u Loferu prohlídka jeskyně Lamprechtshöhle – jeskynní komplex je cca 51 km dlouhý a cca 700 m je zpřístupněno veřejnosti. Cesta vede několika stísněnými tunely, překonáte téměř 400 schodů (vstup cca 7 €) nebo posezení v místní restauraci, krátká procházka. Příjezd do hotelu v údolí Glemmtal, večeře.

2. den zájezdu
Snídaně a den strávený přímo v Hinterglemmu – výjezd lanovkou na vrchol Zwölferkogel (1.983 m) – okružní vyhlídková cesta po zaoblených zelených vrcholech. Výstup na Hohe Penhab (2.113 m), různé varianty jak pokračovat: sestup po hřebeni přes Seekar (1.998 m) kolem salaše Breitfussalm (1.718 m) nebo Ellmaualm (1.494 m) do mezistanice lanovky (celkem 2,5-3 h chůze). Možné kratší nebo i delší varianty: např. pokračování hřebenové túry až na Stoffennieder (2.015 m) příp. Manlitzkogel (2.247 m). Odpoledne výjezd lanovkou Reiterkogelbahn (1.451 m), lehká varianta: procházka k útulné salaši Reiteralm, která je jedním z oblíbených výletních cílů v údolí. Cesta vede kolem bylinkové a alpské zahrady, o kterou pečuje přímo paní Tanja ze salaše a je možné si prohlédnout na 100 druhů různých bylin a rostlin. Na salaši je možné ochutnat podmáslí, domácí koláč, bylinkové smoothie nebo se posilnit salašnickou svačinou podávanou na prkénku. Delší varianta dle časových možností: výstup na vrchol Reiterkogel (1.818 m, cca 1,5 h) a přes Wetterkreuz (1.660 m) po pohodlné cestě okruhem přes salaš Reiteralm a zahrádky do mezistanice lanovky (2,5 – 3 h chůze). Další možné varianty např. od stanice lanovky k salaši Rosswaldhütte a zpět do Hinterglemmu pěšky (2 h). Večeře.

3. den zájezdu
Snídaně a odjezd místním autobusem do Saalbachu – výjezd lanovkou Schattbergexpres na vrchol SchattbergOst (2.018 m), nádherný výhled na třítisícovky Vysokých Taur. Panoramatická hřebenová túra, která nabízí různé možnosti putování od nenáročné 2,5 h chůze přes vrchol Stemmerkogel (2.123 m) až po nejdelší 6 hodinovou náročnou túru se sbírkou několika křížků na dalších vrcholech Saalbachkogel, Hochkogel, příp. Hochsaalbachkogel. Různé varianty návratů např. přes salaš Hackelbergeralm nebo chatu Westgipfelhütte k lanovce nebo pěšky až do Hinterglemmu. Večeře.

4. den zájezdu
Snídaně a odjezd našim autobusem do Leogangu – výjezd lanovkou Asitzbahn (1752 m) a další panoramatická nenáročná dvouhodinová hřebenová túra se sbírkou křížků na vrcholech Schabergkogel, Geierkogel a Asitzkopf (1.914 m). Výhledy na nádherné vápencové masivy Loferer a Leoganger Steinberge. Túru je možné si dle libosti zkrátit nebo naopak prodloužit o další vrcholy např. Wildenkogel a okruhem se vrátit ke stanici lanovky. Turistický den zakončíme v jedinečné salaši Alte Schmiede. Starobylý interiér je rozdělen do několika částí. Každá má své kouzlo a najdeme zde různé historické exponáty. Milovníkům piva určitě doporučujeme ochutnat místní pivo AsitzBräu, které je do salaše dodáváno z vedlejšího nejvýše postaveného pivovaru v Evropě. Večeře.

5. den zájezdu
Snídaně, odjezd z hotelu, cestou zastávka v úzké soutěsce Seisenbergklamm, kde již v roce 1831 drvoštěpové vystavěli první dřevěné mostky. Dnes je v rokli zpřístupněno 600 m. Pak odjezd do ČR a návrat ve večerních až nočních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).

Cena zahrnuje

 • dopravu klim. busem,
 • 4x ubytování v hotelu *** v Hinterglemmu
 • 4x polopenzi (snídaně formou bufetu, večeře menu o 3 chodech a salátový bufet), nápoje u večeře mezi 18.30 – 20.30 hodin (pivo, víno, studené nealko),
 • kartu Jockercard (využívání lanovek, místních autobusů, koupaliště),
 • vstup do soutěsky,
 • pobytovou taxu, 
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné mimo kartu,
 • fakult. služby,
 • vstupné do jeskyně (cca 7€)
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci “Cena zahrnuje”

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 100 Kč (povinné při nedoobsazení),
 • komplexní pojištění 180 Kč

Sleva

 • sleva pro děti 6-12,9 let ubytované na 3. a 4. lůžku.

Nástupní místa

31.07. - 04.08. Odjezd N

Pořádající CK: Redok

Termíny:

Od: 2020-07-31
Do: 2020-08-04
Počet nocí: 4
Cena od: 9 591 Kč
Od: 2020-07-31
Do: 2020-08-04
Počet nocí: 4
Cena od: Na dotaz

Nezávazně poptat zájezd