Afrika
- Egypt
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
Amerika
- Brazílie
- Kostarika
- Kuba
- Nikaragua
- Panama
- Peru
- Spojené státy americké
Asie
- Bali
- Čína
- Indie
- Indonésie
- Izrael
- Jordánsko
- Kambodža
- Kyrgyzstán
- Laos
- Libanon
- Malajsie
- Maledivy
- Mongolsko
- Myanmar
- Nepál
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Srí Lanka
- Thajsko
- Turecko
Další oblasti
-- Alanya
-- Side
- Vietnam
Austrálie a Oceánie
- Nový Zéland
Evropa
- Albánie
- Anglie
- Arménie
- Belgie
Další oblasti
-- Brusel
- Bosna a Hercegovina
Další oblasti
-- Neum
- Bulharsko
- Černá Hora
- Česká republika
- Chorvatsko
- Dánsko
Další oblasti
-- Kodaň
- Estonsko
- Finsko
- Francie
- Gruzie
- Holandsko
- Irsko
- Island
- Itálie
- Kanárské ostrovy
- Kypr
- Litva
Další oblasti
-- Vilnius
- Lotyšsko
- Lucembursko
Další oblasti
-- Lucemburk
- Maďarsko
- Makedonie
Další oblasti
-- Skopje
- Malta
- Monako
Další oblasti
-- Monako
- Německo
- Nizozemí
Další oblasti
-- Amsterdam
- Norsko
- Pobaltí
- Pobaltské státy
- Polsko
- Portugalsko
Další oblasti
-- Madeira
- Rakousko
- Řecko
- Rumunsko
Další oblasti
-- Sibiu
- Rusko
- Slovensko
- Slovinsko
- Španělsko
- Středomoří
- Švédsko
- Švýcarsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
Další oblasti
-- Wales

VELKÝ OKRUH THAJSKEM A KAMBODŽA

Ubytování: hotel
Sleva
Cena od:
58 990 Kč
Poptat
Zájezd za poznáním exotického Thajska, za kulturními památkami připomínajícími bohatou historii (Khmérské období – Lop Buri, období Sukhotai – památky v Sukhothai, období Ayutthaya – chrámy v Ayutthayi a pozdější Lanna, Rattnakosin – nádherné chrámy v Bangkoku) i přírodní skvosty ...

Program zájezdu

1. den zájezdu 
Odlet do Bangkoku.

2. den zájezdu
Přílet do Bangkoku, ubytování. Program v Bangkoku záleží na času příletu, památky mohou být navštíveny až další den. BANGKOK Z letiště okružní jízda městem, seznámení se s místní kulturou, návštěva nejstaršího chrámu ve městě Wat Po, nádherného khmérského chrámu Wat Arun, místních trhů s ovocem a zeleninou, Čínského města s chrámem Wat Traimit s 3 m vysokou sochou Buddhy vytesaného z valounu zlata. Pozdě odpoledne odjezd na hotel do čtvrti Sukhumvit.

3. den zájezdu  
Celodenní program v BANGKOKU. Brzy ráno navštívíme nejkrásnější a nejpompéznější palác v Thajsku Royal Palace, královský palác s nejposvátnější soškou Buddhy v zemi. Poté projedeme loďkou část řeky Chao Phraya a jejích přilehlých kanálů. Odpoledne procházka po první baťůžkářské ulici Khao San Road. Projížďka tuk tuky (místní motorizované tříkolky) ke krásnému chrámu Wat Saket s vyhlídkou na Bangkok.

4. den zájezdu  
Výlet na severozápad od hl. města. Zastávka v městečku MAEKLONG, které je známé svým trhem na vlakových kolejích. Navštívíme známý PLOVOUCÍ TRH v okolí městečka DAMNOEN SADUAK, projížďka loďkami zemědělskou oblastí po zavlažovacích kanálech až na hl. kanál, kde se vaří a obchoduje na loďkách. Odpoledne známémý železniční mostu přes ŘEKU KWAI, proslavený z knižního a filmového zpracování. Most byl jedním z klíčových bodů zásobovací železniční trasy mezi Bangkokem a Rangoonem (Barma), který v r. 1942 – 43 stavěly tisíce válečných zajatců a místních civilistů pod dohledem japonských okupačních vojsk – Železnice smrti.

5. den zájezdu
Dopoledne se cestou na sever Thajska podíváme do starého královského města AYUTHAYA (UNESCO), bývalé královské město plné chrámů a soch buddhů. Navštívíme chrámy Wat Phra Ram, Wat Phra Si Sanphet, Wat Phra Mahathat. Pokračujeme do starobylého LOPBURI, jedno z nejstarších thajských měst, nádherný příklad kmérského umění a architektury, chrámy podobné chrámu Angkor Wat. Dojezd na nocleh do oblasti Phitsanulok. Večerní procházka po nábřeží řeky Nan a na místním nočním trhu.

6. den zájezdu
PHITSANULOK
, na břehu řeky Nan si prohlédneme chrám Wat Phra Si Rattana Mahathat s bronzovou sochou Budhhy. Prohlídka města SUKHOTAI, klenot Thajska, Sukhothajský historický park s mnoha chrámy (UNESCO), chrám Wat Maha Dhat – hlavní královský chrám s 240 menšími pagodami a mnoho dalších. Přejezd na sever do Chiang Mai.

7. den zájezdu  
Prohlídka dvou krásných chrámových komplexů v CHIANG MAI, chrám Wat Chedí Luang s nejvyšší pagodou v zemi a chám Wat Phra Singh se starou chrámovou architekturu z doby království Lanna na severu Thajska. Vyjedeme za město do krásné a klidné venkovské krajiny, navštívíme vesnici (skanzen) thajských horských kmenů, jehož příslušníci věří v duchy větru a deště a místní ženy se pyšní svými šperky – dlouhými krky (proslulé ženy s žirafími krky). Odpoledne navštívíme „sloní kemp“ – farmu, s možností projížďky na slonech. Na závěr nejsvětější chrám sever. Thajska WAT DOI SUTHEP (1000 m n.m.) s úžasnými výhledy na Chiang Mai.

8. den zájezdu  
Hory severního Thajska. NÁRODNÍ PARK DOI ITHANON s nejvyššími vrcholky až do výšky 2565 m, udivující a úchvatné scenérie, mnoho vodopádů a bohatá divoká příroda. Návštěva vesnice kmene Karen s krásným vodopádem WACHIRATHAN, uvidíme plantáže kmene Hmong a navštívíme královské pagody. Dojedeme až na nejvyšší vrchol Thajska DOI ITHANON do výšky 2565 m n.m., kde si užijeme příjemných 16°C s vegetací deštného tropického pralesa. Večer návrat do Chiang Mai.

9. den zájezdu  
Přelet přes Bangkok do KAMBODŽI. Transfer do hotelu na ubytování.

10. – 11. den zájezdu  
SIEM REAP, prohlídka památek z období khmérských říší, svého času nejmocnějších v jihovýchodní Asii. Lokalita ANGKOR, pozůstatky desítek chrámů na mnoha čtverečních metrech archeologického areálu. Dva celé dny budeme věnovat podrobné prohlídce této jedinečné lokality. Navštívíme pralesní chrám z 12. st. TA PHROM, památky v ANGKOR TOMU, brány, centrální chrám Bayon, chrámy Baphuon (11. st.), Phimenakas (10. st.), Terasu slonů a Terasu malomocného krále. Podrobně si prohlédneme a vyfotíme také proslulý ANGKOR WAT z 12. století.

12. den zájezdu  
Přelet do Bangkoku a následně dle let. řádu do Prahy.

13. den zájezdu  
Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • let. přepravu Praha – Bangok – Praha vč. let. tax a poplatků,
 • dopravu na sever Thajska minibusem,
 • místní přelety Chiang Mai – Bangkok – Siem Reap – Bangkok,
 • 10-11x ubytování v hotelu – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • 10 -11x snídani,
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné
 • fakultativní výlety
 • spropitné, služby
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci “Cena zahrnuje”

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 3 400 Kč (povinné při nedoobsazení)
  komplex. pojištění vč. léčebných výloh a vyššího připojištění storna zájezdu 1020 Kč

Sleva

 • BONUS při objednání zájezdu do 28.2.2020 sleva 2000 Kč

Nástupní místa

06.03. - 18.03. Odjezd L6
20.11. - 02.12. Odjezd L6 Přehled nástupních míst najdete ZDE

Očkování

 • Při vstupu do Thajska není vyžadováno žádné očkování.

Zajímavosti

Pořádající CK: Redok

Termíny:

Od: 2020-03-06
Do: 2020-03-18
Počet nocí: 12
Cena od: 58 990 Kč
Od: 2020-11-20
Do: 2020-12-02
Počet nocí: 12
Cena od: 58 990 Kč

Nezávazně poptat zájezd